Все про користь алое

Алое звичніше бачити на етикетках косметологічних продуктів, рідше - на напоях. Всім відомі його корисні властивості ще з дитинства, але рідко хто наважується зробити собі вітамінний напій в домашніх умовах. Про основні цінні якості рослини і рецепт домашнього напою - докладно.

Все про користь алое
Типовий сукулент, який утримує вологу для підтримання своєї життєдіяльності в таких умовах, коли інші рослини гинуть, алое - корисна і досить загадкова рослина. Досі невідомо, звідки вона родом - за різними даними це Африка або ж Південна Америка. З більш 500 видів алое в косметології, медицині і харчовій промисловості найбільш часто використовують рід алое віра.

Навіть сама назва aloe має кілька версій походження, найромантичніша з яких - від старого арабського «блискучий». Здавна алое цінували за його корисні властивості. Народна медицина - за сік, що допомагає боротися з вірусами. В античний час їм лікували шлункові захворювання, гепатити, а в Стародавньому Єгипті використовували як омолоджуючий косметичний засіб.

Високий вміст корисних речовин

Сік алое містить амінокислоти, вітаміни А, С, В2, В3, В6, а також рідкісні в рослинах В12, Е, РР, смолисті речовини, невеликі кількості ефірних масел, органічні сполуки - протеїн, тригліцерид, глюкоза, ацетилсаліцилова кислота, мінеральні речовини - кальцій, хлор, калій, фосфор, цинк, антибактеріальні сполуки, антиоксиданти, з'єднання антибіотиків. Як би страшно це не звучало, результат один - неймовірна користь для внутрішніх органів, шкіри, волосся.

Жирні кислоти

Містяться в желеподібній м'якоті алое.Жирні кислоти регулюють рівень холестерину в крові, знижують симптоми алергії, печії. Крім того, алое чудово справляється зі шлаками і токсинами, адже «желатинова» рослинна їжа (як, наприклад, морські водорості) рухається через шлунково-кишковий тракт, забираючи з собою всі відходи організму. Як вторинний ефект схуднення. Також алое працює як адаптоген - підвищує природну здатність організму адаптуватися до зовнішніх змін і протистояти хворобам.

Кислотно-лужний баланс

Для здоров'я внутрішніх органів, відповідно, і хорошого стану шкіри і волосся важливо дотримувати правильний кислотно-лужний баланс - приблизно 20/80 . Однак у сучасному раціоні кислотна їжа все-таки переважає. Алое чудово очищає, що допомагає легко підтримувати потрібний нам баланс.

Все про користь алое
Енергетичний очищаючий сік

Такий сік можна пити на сніданок замість ранкового фрешу, а також брати з собою в якості денного вітамінного пиття.

Нам знадобиться:

4 листочки алое
1 апельсин
вода

Листя алое вимити, розрізати вздовж і ножем акуратно вийняти м'якоть. В цілому, якщо змішати м'якоть з водою і дати соку настоятися хоча б 10 хвилин, вийде легкий алое-морс зі злегка вловимим ароматом. Для більш цілісного напою потрібно збити в блендері м'якоть з соком одного апельсина. Подавати, трохи розбавивши водою або додавши кілька кубиків льоду.