Як дізнатися, що біль у грудях – це точно серце: поради кардіолога, які потрібно знати кожному

Нерідко люди скаржаться на неприємні відчуття в ділянці грудної клітки, такі як колючий біль або дискомфорт. Однак важливо вміти розрізняти справжні симптоми, які можуть свідчити про серйозні порушення роботи серця від інших, не пов'язаних з ним розладів.

Про це розповідає кардіолог Наталія Іванюк.

Фахівець наводить кілька ознак, які допоможуть зрозуміти, що біль у грудях не є проявом серцевого нападу. По-перше, якщо ви активно рухаєтеся (бігаєте, швидко ходите або піднімаєтеся сходами) і відчуваєте пекучий біль, що віддає в щелепу, спину і руку, тоді негайно зверніться до кардіолога для обстеження.

Часто неприємні відчуття у грудній клітці можуть бути наслідком панічної атаки. Якщо крім болю ви відчуваєте таку тривогу, це може бути саме вона. Біль, викликаний серцевими проблемами, зазвичай локалізується трохи ліворуч від центру грудної клітки. Якщо ж дискомфорт відчувається посередині або праворуч, швидше за все, йдеться про панічну атаку.

Ще однією ознакою, яка відрізняє серцевий напад від інших станів, є тривалість болю. Якщо неприємні відчуття тривають менше 10 хвилин і згодом не повторюються, це навряд чи інфаркт.

Під час серцевого нападу біль поступово наростає або ненадовго відступає, але незабаром повертається.

Колючий біль у грудях, що посилюється при зміні положення тіла або глибокому вдиху, може вказувати на неврологічні порушення, а не проблеми із серцем.

У такому разі лікар радить звернутися до невролога, адже серце цілком здорове.