Як роблять імплант зуба?

Хочете дізнатися, які бувають імпланти та що краще обрати? Читайте нашу статтю. Докладно розповімо про різні види імплантів та їхніх виробників.

Фото lukashuk.com.ua

Відсутність одного чи декількох зубів з часом наносить шкоду організму людини. Змінюється прикус, погіршується якість пережовуванням їжі, що може призвести до проблем зі шлунково-кишковим трактом. І це лише невелика частина негативних наслідків, які можуть виникнути. Тому рішення про якісні імпланти зубів повинно прийматися на підставі однозначних та перевірених фактів.

Які бувають імпланти?

Перед тим як визначатися з виробником імпланта та клініки, що буде проводити операцію, треба зауважити декілька важливих моментів, а саме:

 • Якість матеріалів. Найпопулярнішими та перевіреними вважаються титанові імпланти та сплави з цим металом. Провідні світові виробники – Nobel Biocare, Straumann, Osstem, MegaGen. Титан має невелику вагу, високу надійність на довговічність, антикорозійну стійкість, нешкідливий для організму.

 • Форма. У стоматології застосовують чотири види імплантів: коренеподібні, субперіостальні, ендодонтичні, ортодонтичні (внутрішньослизові). Найбільш розповсюджений перший тип, коренеподібний, бо він, з фізіологічного погляду має найкращу і «природну» форму у вигляді кореня зуба.

 • Функціональність та дизайн. Титановий імплант для зубів має бути в першу чергу функціональним та схожим на «рідні» зуби пацієнта. Тому найкращим вибором є імпланти конусоподібної форми із гвинтовим різьбленням. Всі світові бренди, особливо у преміум-сегменті, мають таку форму.

 • Довговічність. Бажано вибирати імпланти для зубів, що надійно прослужить багато років (якісні імпланти не втрачають своїх властивостей до 20-25 років). Цей параметр залежить не тільки від фірми виробника, а й розташування імпланта та досвіду хірурга.

 • Естетичність. Для того щоб ваша посмішка була ідеальною, треба не тільки підібрати якісні матеріали, а й щоб вони мали гарну естетику.

 • Вартість. При виборі імпланта зуба ціна грає неабияку роль, бо не кожний може собі дозволити матеріали преміум-класу. Саме тому потрібна консультація спеціаліста, який підбере виріб з найкращим співвідношенням ціна-якість.Фото lukashuk.com.ua

Взявши до уваги всі ці моменти, ви зможете підібрати якісний матеріал прийнятної вартості, що прослужить багато років.

Як виглядає імплант зуба?

Імплант зуба складається з двох основних частин:

 • Штучний корінь. Штифт, що вкручується в кістку.

 • Абатмент. Основна частина протезу, що може складатися з різних елементів або бути у формі «нероздільного» імпланта.

До імпланта є спеціальні вимоги для того, щоб він вважався якісним.

По-перше, з другого року носіння допустима річна втрата кісткової тканини не повинна перевищувати 0,2 міліметри (за вертикаллю).

По-друге, імпланти повинні мати антиротаційний пристрій, що попереджає ослаблення абатмента.

По-третє, з’єднання абатмента й імпланта повинно бути герметичним. Це робиться для того, щоб шкідливі бактерії не проникли у внутрішні канали.

По-четверте, зовнішня гвинтова різьба має бути надійно закріплена у щелепній кістці.

Види імплантів — стоматологія

У сфері виробників імплантів, як і будь-якій іншій галузі, є свої лідери, на яких рівняються і продукція яких користується найбільшим попитом.

Швейцарський бренд Straumann, американсько-швейцарський Nobel Biocare та американсько-швецький Astra Tech є кращими фірмами-виробниками елітних імплантів.

Продукція цих компаній надійна, якісна, має найвищі показники приживлення й естетичні показники. Стоматологи радять саме ці бренди, бо вони практично не викликають проблем ні на стадії протезування, ні у подальшому користуванні пацієнтами.

Південнокорейські бренди Osstem та MegaGen, а також німецько-американський Xive є виробниками імплантів середньої якості. Продукція цих компаній наближена до лідерів, але за деякими параметрами відстає від них. У тому числі і з приживлення (менше 99%).

Фото lukashuk.com.ua

Південнокорейська Dentium та ізраїльська AlphaBio – це представники бюджетних моделей імплантів. Їх продукція найдешевша серед названих компаній та в порівнянні з ними серйозно програє, але коли питання ціни з тих чи інших причин принципіальне для пацієнта, ці бренди можуть стати в нагоді.

Термін служби зубних імплантів

На термін служби зубних імплантів впливають:

 • якість продукції;

 • кваліфікація хірурга-імплантолога;

 • дотримання пацієнтом базових правил гігієни (особливо після операції, під час загоєння ясен);

 • стан кісткової тканини пацієнта.

Ще одним важливим фактором є профілактичний огляд мінімум один раз на рік, щоб уникнути проблем та «підтягнути» імпланти, якщо це потрібно.

Якщо казати про бренди, то представники преміум-сегменту та продукції середньої якості (Straumann, Nobel Biocare, Astra Tech, Osstem) дають довічну гарантію.

Гарантія компанії AlphaBio діє 30 років, а якщо імплант відторгнеться в перші п’ять років, то виробник замінює його за свій кошт.

Треба зазначити, що на термін дії імплантів впливають зубні відкладення, які можуть формуватися навколо штучних зубів. Через подразнення м’яких тканин та слизової оболонки є вірогідність їх запалення. Це також впливає на скорочення терміну служби імплантів.

Знаючи цю інформацію, ви можете прийняти виважене рішення і вибрати для себе найкращій за ціною та якістю імплант.