Причини, через які ваша дитина відмовляється читати

Деякі батьки вже у 4-5 років намагаються навчити дитину читати і часто зіштовхуються з небажанням з її боку освоювати цю навичку. Розбираємося, у чому полягають причини цього.

Дитина ще занадто мала

У ранньому віці у більшості малюків ще не розвинене як слід абстрактне мислення, що відповідає за сприйняття букв і звуків як символів слів, відтворюваних дитиною. А до 3-річного віку діти й зовсім не готові аналізувати слова і розділяти їх на букви та звуки: вони можуть лише механічно запам'ятовувати букви, які їм показують батьки, часто на прикладі ілюстрацій. У даному разі запам'ятовування відбувається мимоволі, і цей процес ще не можна назвати читанням.

Проблеми з розвитком мовлення

Діти, у яких відзначається порушення мовного розвитку, не можуть вимовляти деякі звуки і, як наслідок, не здатні виокремлювати їх під час читання або письма. Впоратися з цією проблемою допоможе робота дитини з логопедом, який налагодить вимову і виробить цікавість до букв та звуків.

Гіперактивність

Підвищена збудливість і надмірна активність роблять малюка непосидючим, а це важлива умова для нормально навчання. Якщо ваша дитина з цієї категорії, намагайтеся "упіймати момент", коли вона проявить цікавість до читання, і приділіть цій справі певний час.

Небажання працювати

Ця причина обумовлена тим, що основну кількість інформації про навколишній світ сучасні діти отримують через готові візуальні образи, одержувані з телевізора та інтернету. А у випадку з читанням знання потрібно "добувати" самостійно, докладати зусиль для складання слів і речень. Не кожен малюк здатен на такий "подвиг". До того ж багато батьків для навчання свого чада читання використовують різні технічні новинки, а книги застосовуються дедалі рідше.

Відсутність умов

Щоб процес навчання читання минав гладко, потрібно створити вдома відповідні умови. Поставте на полиці книги з яскравими обкладинками, які будуть цікавити вашого нащадка, але з урахуванням його віку. Не лінуйтеся самі регулярно читати книги, газети, журнали на очах у малюка, адже він копіює вашу поведінку. Коли він почне читати, просіть поділитися з вами отриманою інформацією.