Чим небезпечні для жінок силіконові імпланти?

Грудні імпланти із силікону, які використовують під час пластичних операцій, можуть стати причиною аутоімунних та психічних порушень. Такого висновку дійшли вчені з Ізраїлю.

Силіконова хвороба молочної залози (хвороба грудних імплантів ХГІ) – класичний приклад аутоімунного захворювання, яке викликане встановленням цих імплантів, пише НашаМама.

Останніми роками у світі накопичилося безліч повідомлень про вплив силіконових імплантів на здоров'я людини. Дослідники опитали багатьох жінок з ХГІ, у яких серед інших ускладнень спостерігалися втома, депресія, поширений біль, прискорене серцебиття, втрата пам'яті, сухість в очах та у роті, а також рідкісний тип лімфоми або раку крові. Деяким жінкам давали антидепресанти та нейролептики, які навіть не допомагали покращити їхній стан, а в деяких випадках погіршували його.

Автори дослідження вважають, що лікарі та вчені повинні разом знайти альтернативу силіконовим імплантам та методам лікування важких симптомів, про які повідомляють жінки та інші пацієнти з підозрою на аутоімунні розлади. Силікон – це не природний матеріал, а розгалужений полімер, виготовлений з атомів кремнезему (діоксид кремнію). Вплив кремнезему на людей провокує аутоімунні захворювання, при яких імунна система людини атакує його тканини та органи без жодної необхідності.