Топ-9 дивовижних фактів про грудне годування

Існує маса аргументів за і проти грудного годування, але ніхто не буде заперечувати, що це один із найприродніших і зворушливих процесів в житті людини. Грудне годування оточує безліч міфів, а ось американські експерти відібрали 9 найнеймовірніших фактів, які можуть здивувати навіть досвідчених мам.

Топ-9 дивовижних фактів про грудне годування
1. Смак грудного молока ніколи не може набриднути
Напевно, багато жінок думали про те, чи не нудно їх малюкам кілька тижнів або місяців життя вживати виключно один продукт харчування. Однак смак грудного молока постійно змінюється, і він залежить від того, чим харчується жінка. Таким чином природа готує дитину до смаку твердої їжі.

2. "Рідке золото" в перші кілька днів

Відразу після народження дитини в грудях жінки накопичується жовтувата рідина, також відома як колострум або "рідке золото". Вона насичена такою величезною кількістю корисних поживних речовин, начебто кальцію, калію, білків, мінералів і антитіл, що це робить її безцінною їжею для дитини.

3. Цілюща сила

Ви, напевно, чули це й раніше, але не завжди вірили в подібні твердження. Однак грудне молоко здатне зцілювати невеликі травми і лікувати хвороби, начебто коньюктивіта, інфекції вух, подряпин і хворобливих сосків.

4. Спалювання калорій

Добре відомо про те, що грудне годування дозволяє зменшити розмір матки до її споконвічних показників, а також втратити зайву вагу. Але скільки саме калорій згорає при виробництві молока? Вчені встановили, що ця кількість становить 1 000 в день. Значить, жінка потрібно отримувати додатково по 500 калорій, щоб тримати себе у формі.

5. Різні груди

У більшості жінок розмір правої і лівої грудей відрізняється. Вони не бувають однаковими і в справі виробництва молока. Більше 75% матерів виробляють більше молока в правій частині грудей, незалежно від того, чи є вони правшами або лівшами.

6. Звідки надходить молоко?

Це не дуже просте питання, оскільки грудне молоко надходить з декількох отворів, а не з одного. Їх кількість залежить від кожної жінки індивідуально.

7. У 60-ті в моді були суміші

Багато речей стають модними або виходять з моди, і те ж саме стосується грудного молока. У 1960-і значно менше говорилося про користь для здоров'я грудного годування, що зробило мега-популярними молочні суміші. У той час в США своїх дітей годували грудьми не більше 25% молодих мам, що є найнижчим показником за всю історію.

8. Воно дозволяє економити гроші

Якщо ви годуєте дитину грудьми, то вам не потрібно купувати дорогі молочні суміші. Але яку саме економію це вам дає? В Америці грудне годування протягом року дозволяє заощадити від $ 1200 до $ 1 500. Досить для того, щоб купити наворочений ноутбук.

9. Сон для всіх

У грудному молоці міститься гормон сну мелатонін, який дозволить вашому малюкові швидше заснути. Але грудне годування також позитивно впливає і на якість сну мами. Відомо, що годуючі грудьми мами сплять на 40-45 хвилин довше ночами протягом перших трьох місяців життя їхніх малюків.