Міфи і правда про чіпси

Одні вважають, що чіпси роблять з пресованого картопляного пюре, інші вважають, що з суміші кукурудзяного борошна з крохмалем. Хто правий? Чому чіпси мають характерний золотистий колір? Як вибрати правильні чіпси?

Міфи і правда про чіпси
З чого і де виробляють чіпси

Дійсно, багато хто вважає, що чіпси роблять не з картоплі і десь в США. Отже, відкриття перше: ті самі чіпси, які багато хто звик вважати закордонним продуктом, насправді виробляють в Росії. Картопля для чіпсів, які продаються в нашій країні, вирощують на 60 фермерських господарствах в 14 різних областях Росії. Ми відвідали поле одного з таких господарств - ТОВ «Манітек», як раз коли там проводилось прибирання врожаю.

Міфи і правда про чіпси
Все почалося з 1996 року, коли компанія-виробник запустила спеціальну агропрограмму з підтримки та розвитку сільського господарства в Росії. Всі фермерства, які беруть участь у програмі «Агро», забезпечуються якісним посадковим матеріалом, прибиральною технікою і найбільш сучасними пристроями, які контролюють якість продукту. Це дозволяє отримувати саме ту картоплю, яка згодом перетвориться в золотисті картопляні скибочки.

Міфи і правда про чіпси
До речі, місце, де все це відбувається, знаходиться там же, в Ростовській області - в місті Азові, де розташований другий завод Пепсіко (перший був відкритий в 2002 році в р. Кашира).

Чому чіпси золотистого кольору

Виявляється, весь секрет золотистого кольору - в спеціальних сортах картоплі. Мало хто знає, але у всьому світі для приготування чіпсів підходять лише 7 видів картоплі, причому в Росії вирощуються три з них - «Леді Розетта», «Гермес» і «Сатурна».

Міфи і правда про чіпси
Чи можна приготувати чіпси вдома?

Якщо ви вирішите приготувати чіпси вдома, то ймовірніше за все у вас вийде просто смажена картопля. Справа в тому, що вам буде складно знайти той самий, «чіпсовий» сорт картоплі (в магазинах він не продається). Він набагато щільніший за структурою і практично не містить цукру. Саме тому при обжарці картопля не розвалюється, не темніє, а набуває золотистого кольору.

Міфи і правда про чіпси
Побачивши те, як картопля проходить шлях від поля до пачки, від себе можу додати, що буду купувати чіпси виробництва тієї компанії, яка не побоялася запросити на свій завод журналістів і блогерів. Повірте, серед виробників продуктів харчування це велика рідкість.