9 найгірших продуктів для людей з високим кров’яним тиском

Якщо у вас високий кров’яний тиск, то знайте – ви не самотні. З цією проблемою зіткнулись мільйони людей у всьому світі. Багато з них про це навіть не здогадуються, оскільки підвищений тиск може ніяк не проявлятись протягом тривалого часу.

Якщо у вас високий тиск і ви з цим нічого не робите, ви ризикуєте отримати серйозні пошкодження судин, а також збільшуєте імовірність інфаркту та інсульту, пише Жіночий світ з посиланням на Eat This, Not That!.

Ви можете вжити заходів для того, щоб тримати свій артеріальний тиск під контролем. В першу чергу для цього потрібно виключити з раціону продукти, які сприяють підвищенню тиску і замінити їх більш здоровими альтернативами. Ось 9 продуктів, з якими варто попрощатись тим, хто має високий кров’яний тиск:

Картопляні чіпси. Існує маса доказів того, що надмірне споживання натрію призводить до зростання артеріального тиску. Чіпси – це вкрай нездорова та дуже солона закуска, регулярне вживання якої може призвести до катастрофи. Ще в 2009 році науковці виявили зв’язок між вживанням картопляних чіпсів та збільшенням ризику серцевих хвороб.

Піца. Ця улюблена для багатьох людей страва страва також негативно впливає і на тиск, і на серце. У ній не лише величезна кількість натрію, а і багато насичених жирів, які можуть підвищувати рівень холестерину у крові.

Картопля фрі. Ароматні золотисті шматочки картоплі – це насправді гігантська доза жиру та солі, які можуть збільшувати відкладення вісцерального жиру, піднімати артеріальний тиск, рівень цукру та холестерину в крові. Науковці з Гарвардської медичної школи навіть розглянули три дослідження, в яких взяли участь 187 000 чоловіків та жінок. Вони показали, що ті, хто їсть картоплю фрі чотири і більше разів на тиждень, мають на 17% більший ризик розвитку гіпертонії.

Газована вода. Дослідження 2011 року показало, що у тих, хто п’є більше однієї склянки будь-якого цукристого напою на день, підвищувався тиск та зростав ризик виникнення серцево-судинних захворювань. І це лише один із багатьох побічних ефектів зловживання солодкою газованою водою, тож краще зовсім відмовитись від неї.

Копченості. Коли ви наступного разу купуватимете копчене м’ясо до бутербродів, зверніть увагу на склад. Часто до них додають не лише звичайну сіль (натрій хлорид), а і консервант нітрат натрію, який пов’язують з високим ризиком захворювань серця.

Алкоголь. Американська асоціація серця попереджає, що регулярне вживання алкоголю, а також великі його дози, можуть викликати зростання артеріального тиску. Тому, якщо ви звикли випивати склянку-другу алкоголю після робочого дня, вам варто відмовитись від цієї звички.

Заправки для салатів. Готові заправки для салатів дуже популярні, адже вони допомагають економити час. Але практично всі вони містять несподіваний інгредієнт – кукурудзяний сироп з великою кількістю фруктози. Дослідження показали, що дієта, яка включає багато фруктози та доданого цукру, сприяє підвищенню кров’яного тиску.

Пончики та солодка випічка. FDA рекомендує отримувати з доданого цукру не більше 10% калорій. Однак більшість людей споживають його значно більше. Навіть один пончик або солодка булочка можуть перевищити цю норму. Дослідження показали, що зловживання доданим цукром пов’язане з несприятливими факторами серцево-судинного здоров’я, в тому числі й з підвищеним тиском.

Фаст-фуд. Гамбургери та бутерброди з ресторанів швидкого харчування не лише містять величезну кількість калорій, а і тонну насичених жирів, цукру та солі. Одне дослідження 2019 року навіть виявило докази того, що споживання фаст-фудів безпосередньо підвищує кров’яний тиск.