8-річні діти вже ненавидять своє тіло

Навіть 8-річні діти вже демонструють неприйняття власного тіла. До такого шокуючого висновку прийшли дослідники з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини.

8-річні діти вже ненавидять своє тіло
Психологічні комплекси і депресії, що виникають через незадоволення власним тілом, найчастіше спостерігаються у молодих людей і підлітків. Проте британські вчені з'ясували, що цей стрес відчувають і самі маленькі діти, включаючи тих, кому ледь виповнилося 8 років, що є наслідком пануючої в суспільстві культури «модельних тіл».

Дослідники простежили за кількома роками життя 6000 дітей, починаючи з раннього віку і до 14 років. Це найбільше у Великобританії дослідження аспектів розвитку дитячих розладів харчування. Його автори виявили суттєву різницю між хлопчиками і дівчатками в даному питанні.

Так, володіючи низькою самооцінкою, дівчатка ставали жертвами розладів харчування незалежно від того, чи мали вони зайву вагу, чи ні. Серед хлопчиків харчові розлади відзначалися тільки у тих, хто страждав від зайвої ваги та ожиріння, причому лише з початку підліткового віку.

В цілому, дослідники з'ясували, що 5% дівчаток і 3% хлопчиків не задоволені своїми тілами. При цьому низька самооцінка відзначалося вже у 8-річному віці, і це було ключовим фактором, який пророкує психологічні проблеми при вступі в підлітковий період. Кількість нещасливих дітей збільшувалося аж до віку 14 років. До цього часу "помірне незадоволення" будь-якими зонами свого тіла проявляли 32,3% дівчаток і 16% хлопчиків.