Зайва вага захищає від старечого недоумства

У ожиріння, як з'ясовується, є і позитивні властивості. Виявляється, що маючи великий обсяг зайвої ваги, люди рідше стикаються з деменцією, як з'ясували вчені з Великобританії.

Зайва вага захищає від старечого недоумства
Характерне для середнього віку збільшення обсягу жиру надає захисний ефект у справі профілактики деменції, як припускають вчені. Найбільше дослідження в цьому питанні прийшло до висновку про те, що люди з ожирінням володіють найменшим ризиком розвитку старечого недоумства. Висновки цього дослідження повністю суперечать чинним медичним рекомендаціям про необхідність регулярних фізичних навантажень і здорового харчування.

З'ясувалося, що люди з максимальним індексом маси тіла на 30% рідше стикаються з хворобою Альцгеймера та іншими подібними недугами. Вчені з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, які проводили дослідження, самі були здивовані отриманими результатами. Адже раніше наука вважала, що через ожиріння ризик деменції, навпаки, збільшується. Тепер же необхідно провести переоцінку того, хто перебуває в групі ризику у зв'язку із загрозою розвитку старечого недоумства.

Крім того, дане відкриття дозволяє думати про нові захисні фактори проти деменції, новітні лікарські препарати, або інші види терапії, які могли б допомогти зменшити небезпеку цієї недуги. Висновки дослідження були отримані на основі аналізу медичних записів майже двох мільйонів людей із середнім віком 55 років і середнім індексом маси тіла 26. За дев'ять років спостережень майже у 50 тисяч осіб розвинулася деменція, але у власників найбільшого індексу маси тіла ризик деменції був мінімальним.