Вчені назвали найкращий час для другої дитини

Результати нового дослідження, проведеного американськими вченими, продемонстрували важливість дотримання хоча б півторарічного інтервалу між вагітностями. Занадто часті вагітності негативно впливають не тільки на здоров'я дітей, а й на фізичний і психічний стан матері, підкреслюють фахівці. У той же час надто зволікати з наступною дитиною теж не варто.

Вчені назвали найкращий час для другої дитини
Автори дослідження проаналізували дані, що стосуються майже двох мільйонів жительок США. 30% з них не стали чекати і завагітніли менш ніж через 1,5 року після народження першої дитини. При цьому найчастіше це трапляється з більш молодими мамами, вік яких коливається навколо 20 років: у них інтервал між вагітностями може становити 11-14 місяців. Жінки старшого віку (ближче до 40 років) схильні народжувати з інтервалом в 3-6 років.

З'ясувалося, що короткий інтервал між вагітностями пов'язаний з високим ризиком передчасних пологів. Крім того, діти від таких вагітностей частіше народжуються хоча і доношеними, але з дуже низькою, для свого гестаційного віку, вагою. А це, як показали інші дослідження, надалі супроводжуєтья проблемами з розумовим розвитком.

Також часті вагітності негативно впливають і на саму жінку, вважають вчені. Як правило, материнський організм ще не встиг повністю відновитися після попередньої вагітності, і до нової жінка ще ні фізично, ні емоційно не готова. Особливо становище ускладнюється, якщо чергова вагітність настала в період післяпологової депресії. Короткі інтервали між вагітностями, встановили вчені, пов'язані з підвищеним ризиком материнської смертності і небезпечних ускладнень, таких, як гіпертонія, кровотечі, анемія.

У той же час відкладати народження наступної дитини більше, ніж на 5 років, теж не дуже корисно для материнського здоров'я, прийшли до висновку дослідники. За цей час у жінки можуть з'явитися пов'язані зі старінням організму проблеми зі здоров'ям, що негативно позначиться на ході вагітності.

Зрозуміло, це загальні рекомендації, а в цілому, підкреслюють вчені, оптимальне «вікно» для зачаття нового малюка у кожної жінки своє. Головне, щоб вона була психологічно і фізично готова до цієї події. Наприклад, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вважає: щоб материнський організм повністю відновився і підготувався, між вагітностями повинно пройти не менше 2-х років.