Діти дуже рано починають переживати з приводу своєї фігури

Виявляється, багато дівчаток, які нещодавно пішли в початкову школу, вже намагаються схуднути. Фахівці відзначають: не тільки епідемія ожиріння набирає обертів. Все більше людей страждають від анорексії. Деяким пацієнтам з анорексією всього 9 років. Кількість таких дітей за останнє десятиліття подвоїлася. Дослідники з Міського Університету Лідса опитали 301 школяра молодше 9 років.

Діти дуже рано починають переживати з приводу своєї фігури
Дітям задали питання про їх ставлення до їжі і власного тіла. Наприклад, учасників запитали, чи намагалися вони їсти менше, щоб не набрати вагу, і чи знали батьки про їх дієти. Близько 19% хлопчиків і дівчаток мали надлишкову вагу або страждали ожирінням. Ці школярі були більше задоволені своєю фігурою, ніж більш стрункі однокласники. Учасників у віці шести років вже турбувала їх вага. Дівчатка хотіли схуднути частіше, ніж хлопчики. Молодші діти частіше сиділи на дієті в порівнянні зі старшими.

Негативний образ тіла підвищує ризик анорексії і заважає схуднути тим, кому це потрібно. Фахівці переживають, що через заклопотаність власною вагою діти не будуть отримувати достатньо поживних речовин, необхідних для нормального росту і розвитку. Вчені додають: дієта для огрядних дітей повинна бути правильно складеною і здоровою. Також варто уникати дискримінації щодо тих, хто страждає ожирінням.