Драцена - бамбук щастя

Драцена - бамбук щастяУ всі часи людина прагнула здобути благополуччя, щастя і достаток. Одним з чарівних способів набуття всіх цих благ для багатьох стала філософія фен-шуй.

В якій велика увага приділяється особливим предметам, якими варто наповнювати свій будинок. І одним з таких «чудодійних» предметом вважається бамбук щастя, що досягає у висоту приблизно метра. Його часто підносять в подарунок, тому що крім очікуваних езотеричних властивостей така рослина прекрасно виглядає і прикрашає будь-який інтер'єр.


Може здатися, що це звичайний кімнатний бамбук, але насправді, це зовсім інша багаторічна рослина - драцена. Просто, конкретно, ця драцена - різновид Сандера, візуально дуже схожа на бамбук, іноді їй спеціально надається форма спіралі для більш красивого вигляду. До того ж спіраль теж має особливий сенс у фен-шуї. На фото показаний приклад того, як може виглядати бамбук щастя.

В азіатських країнах такий бамбук можна побачити практично в кожному будинку, де він займає особливе місце, тому що в східній культурі з цією рослиною пов'язано безліч легенд. А в Україні вона також доступна і її можна купити в будь-якому квітковому магазині.

Ця рослина досить невибаглива і догляд за нею не викличе труднощів. Бамбук щастя може жити і в вазі з водою і в горщику із землею, причому останній варіант більш кращий. Справа в тому, що якщо тримати драцену у воді, то рослина буде відчувати брак мінералів, і в якийсь момент буде помітно, що «бамбук» пожовтів. Причому, краще керамічний або бамбуковий посуд, ніж скляний. А в грунт потрібно періодично додавати добрива.

Розмноження ж бамбука щастя можна здійснювати двома способами: відрізати верхні живці, дати їм прорости у воді, і пересаджувати або шматком стебла, який також треба посадити і пересаджувати в землю. Як пересадити? Як і будь-яку іншу рослину, тільки робити це можна лише раз на рік - навесні. Так як в інтер'єрі воліють мати саме спіралевидний бамбук, то в процесі його росту потрібно надавати йому напівкруглої форми. Щоб дізнатися, як закрутити драцену правильно, краще проконсультуватися у фахівців-флористів або тих, хто вже займався бамбуком вигнутого виду.