Жирна їжа завдає шкоди організму швидше, ніж здається

Всього п'ять днів споживання продуктів з високим вмістом жирів достатньо, щоб змінити процес метаболізму глюкози в м'язах. Це довели дослідники з Політехнічного університету Вірджинії. Зміни можуть призвести до набирання ваги, ожиріння та інших проблем зі здоров'ям, пише Science World Report.

Жирна їжа завдає шкоди організму швидше, ніж здається
Вчені попросили студентів дотримуватися дієти з високим (55%) вмістом жирів. Здорова дієта повинна включати близько 30% жирів. Загалом учасники вживали ненабагато більше калорій, ніж потрібно. У раціон добровольців входили сосиски, макарони з сиром, печиво і їжа з додаванням великої кількості вершкового масла.

Фахівці вивчили зразки м'язової тканини студентів. Аналіз показав, що через п'ять днів неправильного харчування процес гліколізу (окислення глюкози) у м'язах змінився. При цьому студенти не набрали вагу, і їх чутливість до інсуліну не знизилася. Вчені відзначають: порушення метаболізму глюкози є фактором ризику розвитку метаболічних порушень. Вони збираються продовжити спостереження за учасниками, щоб з'ясувати, як зміни вплинуть на організм.