Фізична активність під час вагітності не завжди гарантує здорове потомство

Фахівці з Університету Нового Південного Уельсу провели дослідження на щурах. Вони годували самок гризунів продуктами з високим вмістом жирів (пирогами, тортами, печивом) протягом шести тижнів до спарювання, всієї вагітності і періоду лактації. Протягом 10 днів до спаровування і в період вагітності половина самок була фізично активною. Решта вели сидячий спосіб життя.

Фізична активність під час вагітності не завжди гарантує здорове потомство
Експресія генів, пов'язаних з глюкозою, метаболізмом і рівнем запалення в жировій і м'язової тканини, оцінювалася через 19 днів після пологів. Самки з ожирінням, які під час вагітності виконували фізичні вправи помірної інтенсивності, знижували рівні глюкози, інсуліну в крові і масу тіла свого потомства.

Все це зменшувало ризик розвитку у щурят в більш пізньому віці метаболічних розладів, таких як цукровий діабет 2 типу. Ефект залежав від статі дитинчат. Для щурят чоловічої статі фізична активність матері під час вагітності виявилася набагато корисніше, ніж для дитинчат жіночої статі. У щурят жіночої статі поліпшення теж відзначалися, але вони були набагато менш вираженими.