Чорниця захищає від ожиріння

Регулярне вживання в їжу дикорослих ягід чорниці захищає організм від негативних наслідків дієти з високим вмістом жирів і допомагає впоратися з ожирінням, з'ясували фінські вчені.

Чорниця захищає від ожиріння
В ході дослідження, результати якого опубліковані в журналі PLOS ONE, фахівці з Університету Східної Фінляндії протягом трьох місяців годували лабораторних мишей дуже жирною їжею. При цьому частина тварин також отримувала п'яти - або десятипроцентний ліофілізат ягід дикої чорниці. Протягом цього часу вчені відстежували зміни, що відбуваються в організмах мишей. Насамперед мова йде про рівні системного запалення, як правило, супроводжуючі розвиток ожиріння, і показники артеріального тиску (гіпертонія також є наслідком ожиріння). Крім того, дослідники спостерігали за факторами розвитку, пов'язаного з ожирінням діабету 2-го типу - толерантністю до глюкози та чутливість до інсуліну.

До кінця експерименту всі тварини набрали вагу, і у них було зафіксовано погіршення показників обміну речовин. Однак у мишей, що отримували чорницю, це погіршення було не настільки виражено, а набір ваги - не настільки великий. В першу чергу це стосувалося рівнів системного запалення і тиску, але відносилося також і до чинників розвитку діабету.

Дослідники пов'язують благотворну дію дикорослої чорниці з тим, що в ній містяться антоціани - пігменти, що забезпечують синій колір ягід. Це потужні природні антиоксиданти, вони захищають клітини від окисного стресу. У дикорослої чорниці їх набагато більше порівняно з лохиною, яку вирощують у штучних умовах.

Докази того, що чорниця захищає від розвитку діабету 2-го типу, існували і раніше. Наприклад, до такого висновку прийшли вчені з Гарвардської школи громадської охорони здоров'я.