Найкорисніші продукти для жінок старше 40 років назвала гастроентеролог

При досягненні певного віку у багатьох людей починають частіше і яскравіше виявлятися різні хвороби, тому вкрай важливо стежити за раціоном харчування, щоб не погіршувати ситуацію. Гастроентеролог  розповіла, які продукти особливо корисні для жінок старше 40 років.

Риба

Чим старшою стає людина, тим у більших обсягах вітаміну D вона потребує. Риба, особливо жирна, є відмінним джерелом цього елемента, а також Омега-3. З обережністю рибу треба їсти тим, у кого є захворювання печінки і підшлункової залози. Найбільше вітаміну D міститься в лососі, тунці, оселедці, сомі, макрелі, консервованих сардинах.

Білки

Після 40-50 років краще скоротити вживання червоного м’яса (яловичини і свинини) і переходити на біле м’ясо і рибу, які багаті білками. Також корисна куряча або яловича печінка, так як в ній містяться майже всі важливі для нервової та кровотворної систем елементи. Ще одне доступне і корисне джерело білка - яйця.

Бобові

Бобові (квасоля, горох, сочевиця і горіхи) допомагають знизити рівень цукру і холестерину в крові, а також нормалізують обмін речовин. Однак людям, у яких є проблеми з шлунково-кишковим трактом, потрібно їсти бобові з обережністю.

Кефір і сироватка

Кефір і сироватка містять пробіотики, які підтримують стан мікрофлори в кишечнику . А від неї, в свою чергу, залежить стан усього організму - від імунної системи до головного мозку.

Помідори

Завдяки високому вмісту антиоксидантів, помідори допомагають зберігати еластичність і свіжість шкіри.

Гриби

У грибах міститься велика кількість клітковини, яка важлива для роботи кишечника. Лісові гриби при цьому не рекомендуються тим, у кого є проблеми з шлунково-кишковим трактом, проте печериці підходять всім.