Рахувати калорії для схуднення марно

Метод підрахунку калорій неефективний в боротьбі із зайвою вагою і захворюваннями, пов'язаними з нею. Про це заявила професор дієтології Барбара Роллс з США. Авторка «волюметричної дієти» переконана, що для успішного схуднення важливо, щоб їжа мала не тільки відповідну калорійність, але і об'єм.

Рахувати калорії для схуднення марно
«Худнути не любить ніхто, адже у свідомості більшості процес схуднення нерозривно пов'язаний з голодними дієтами. А голодувати нікому не хочеться», - поділилася думкою Барбара Роллс. Вона переконана, що біологічний природний для людини страх голодних мук заважає жертвам ожиріння ефективно займатися схудненням.

За словами дієтолога, людям із зайвою вагою, які прагнуть стати стрункішими, краще забути про підрахунок калорій. Замість того, щоб рахувати калорії, слід вживати більше рослинної їжі з високим вмістом рідини і клітковини, але при цьому, відмовившись від висококалорійних продуктів, – такий метод набагато більш результативний для схуднення.

Експерт порівняла кілька яблук і одну цукерку, які дорівнюють по калорійності. Якщо так, то виходить, що немає різниці, який продукт вибрати.

«Насправді, різниця не лише у вмісті вітамінів, мінералів і клітковини, але і у вмісті води і вазі продуктів. При харчуванні калорійними продуктами (солодощами, жирною їжею), ми бенкетуємо повільно, так як обсяг такої їжі зазвичай невеликий», - пояснила дієтолог.

При вживанні такої ж кількості овочів, фруктів і злаків насичення настає швидше. В результаті люди починають непомітно для себе вживати менше калорій, ніж раніше.