П'ять способів добре себе почувати в зимові свята

Якщо ви хочете в найближчі новорічні свята по-справжньому відпочити, то подаруйте собі кілька ночей якісного сну. А ще...

П'ять способів добре себе почувати в зимові свята
1. Проводьте час з друзями і дітьми

Тісне спілкування з друзями і родичами - ефективний спосіб позбавлення від стресу. Маючи багато подруг, у яких також зберігаються позитивні стосунки з дітьми, за статистикою, дуже добре спиться ночами.

2. Подивіться новорічні фільми

Нехай це буде стара добра "Іронія долі", "Чародії" або американська комедія "Один удома" - в будь-якому випадку, хороше кіно допоможе вам бути в гарному настрої. Дослідники з Університету каліфорнії в Ірвіні довели, що позитивні новорічні фільми сприяють зниженню рівня гормонів стресу. А ось рівень антистресових гормонів, навпаки, зростає на 87%.

3. Знайдіть час для сієсти

Якщо вийде, спробуйте вставити в свій щоденний графік денний сон в період з години до чотирьох. З його допомогою можна надолужити втрачені години відпочинку ночами, поліпшити продуктивність і настрій. Нетривалий денний сон ніяк не вплине на нічний сон, якщо він не триватиме довше 90 хвилин.

4. Гуляйте по снігу

Фізичні навантаження позитивно впливають на настрій. У цьому питанні вони настільки ж ефективні, як і бензодіазепіни - ліки для лікування депресії. До такого висновку прийшли вчені з Університету Оклахоми. А дослідники з Університету Арізони з'ясували, що жінки, долаючи навіть короткі дистанції взимку сплять міцніше,ніж ті, хто сидить вдома.

5. Дотримуйтесь графіка

Хоча під час свят традиційний режим дня збивається, дуже важливо лягати спати і прокидатися в один і той же час. В іншому випадку ви зіб'єте біологічний годинник, що негативно вплине на ваше здоров'я і здатність нормально висипатися.