5 способів зберегти гормональний баланс організму

Гормони керують нашим мозком та тілом, при чому їх рівень постійно коливається, щоб вони могли залишатись у рівновазі між собою.

Гормони регулюють вагу, настрій та апетит, і мають глибокий вплив на психічне, фізичне та емоційне здоров’я, пише Жіночий світ з посиланням на NDTV Doctor.

Гормональний дисбаланс виникає, коли рівень якогось гормону стає занизьким або зависоким. Прикладами станів, що можуть призвести до порушення балансу гормонів, є ПМС у молодих жінок та менопауза у зрілих. Вони можуть спричинити перепади настрою, припливи та нічну пітливість. Та ви можете контролювати ці симптоми, якщо внесете у своє харчування та спосіб життя кілька незначних змін.

Вживайте здорові жири. Корисні жири можуть допомогти підтримувати баланс гормонів, що регулюють апетит, обмін речовин та відчуття ситості. Вони є будівельними елементами всіх гормонів, і особливо корисні для стабілізації вироблення гормонів стресу кортизолу та адреналіну. Ви маєте щоденно вживати 15-30 г корисних жирів.

Зменште споживання цукру і рафінованих вуглеводів. Цукор та рафіновані вуглеводи викликають запалення у вашому тілі, але вони також можуть спричинити гормональний дисбаланс. Коли ви вживаєте забагато цукру, різко зростає рівень інсуліну, що з часом може призвести до виникнення резистентності до його дії. Щоб цього уникнути, потрібно зменшити вживання цукру і простих вуглеводів загалом.

Вживайте пробіотики. Багато гормонів виділяється в кишечнику та травній системі. Нестача корисних кишкових бактерій та запалення можуть призвести до гормонального дисбалансу, тому дбати про кишечник надзвичайно важливо. Пробіотики – це здорові кишкові бактерії, що можуть поліпшити секрецію основних гормонів, як інсулін, грелін та лептин.

Знизьте рівень стресу. Стрес – поширена проблема, з якою в наші дні стикаються всі. Підвищений рівень стресу може вплинути і на наші гормони. Він спричиняє підвищення рівня адреналіну та кортизолу, що провокує перепади настрою, посилює голод і навіть серцево-судинні захворювання. Стрес шкідливий для здоров’я в цілому.

Забезпечте собі якісний сон. Нестача сну або поганий сон швидко позначаються на стані нашого організму. Особливо важливим здоровий сон є для регулюванні рівня кортизолу. Крім того, здоровий сон сприяє зниженню рівня стресу. Тому ви повинні щоденно спати 7-8 годин.

Таким чином, гормональний баланс потрібно підтримувати не таблетками, а правильними звичками та здоровим способом життя в цілому.