Чому з'являються білі плями на нігтях

Білі плями на нігтях мають наукову назву лейконіхія. Вони з'являються внаслідок відхилення від норм в процесі кератинізації, ороговіння нігтьової пластини. При порушенні цього процесу утворюються мікроскопічні бульбашки повітря, що знаходяться між шарами нігтя. Саме вони і є тими самими білими плямами.

Чому з'являються білі плями на нігтях
Крім дефіциту вітамінів білі плями на нігтях можуть виникнути як наслідок:

1. Травм.

Навіть легкий удар об кут шафи може спровокувати появу білих плям на нігтях. В цьому випадку допоможе усунути їх тепла ванночка з відвару ромашки і темного пива, а також спеціальні масла для догляду за нігтями.

2. Застосування хімічних засобів.

Агресивні миючі засоби, неякісні лаки і креми для рук, рідини для зняття лаків можуть сприяти пошкодження нігтьової пластини і появі білих плям на нігтях. Під час прибирання і миття посуду завжди використовуйте гумові рукавички і робіть кілька разів в тиждень теплі сольові ванночки для рук.

3. Грибка.

Якщо білі плями - це не єдина проблема, і присутнє також пожовтіння і сильне шарування нігтя, то, швидше за все, білі плями викликані грибковою інфекцією. У такому випадку потрібно звернутися до лікаря для призначення відповідного лікування.

Зверніть увагу

Якщо «плямистість» нігтів посилюється, плями набувають форму смужок і з'являються в районі лунки нігтя, це може бути симптомом проблем з внутрішніми органами. У такому випадку потрібно зробити комплексне обстеження організму. Тому що білими плямами на нігтях можуть проявлятися: дефіцит білка, ниркова недостатність, проблеми з кишечником, порушення роботи кровообігу.