Як на дитині позначаються сварки її батьків

Суперечки та сварки неминучі в будь-яких взаєминах, і стосунки між подружжям не виняток.

Однак коли у вас з'являються діти, слід бути обережними у своїх реакціях, оскільки вони здатні зробити домашню атмосферу похмурою та загрозливою, а дітей безпорадними та тривожними. Далі описані варіанти довгострокового, а також безпосереднього впливу батьківських сварок на незміцнілу свідомість дітей.

Як на дітей впливають сварки, які розгортаються в них на очах

1. Негативний вплив на психологічне та психічне здоров'я вашої дитини

- Коли діти бачать, як ви систематично й грубо сваритесь, це може призвести до довгострокової, руйнівної дії на їх загальне психологічне й навіть психічне здоров'я.

- Існує безліч проблем, які можуть несподівано виникнути в дітей у результаті таких конфліктів. Ось лише деякі з найбільш поширених проблем,

пов'язаних із психологічним і психічним здоров'ям: важкі тривожні розлади, депресія, відчуття провини, низька самооцінка, труднощі з - концентрацією уваги та здатністю до навчання, страх, безсоння та ін.

​2. Поява відчуття провини через те, що дитині доводиться стати на одну зі сторін конфлікту

- Коли ви сваритесь у присутності дітей, одна з найбільших проблем, з якими вони можуть зіштовхнутись, – необхідність стати на одну зі сторін конфлікту.

- Ваші діти хочуть любити й бути разом з батьками: і з мамою, і з татом, але коли вони бачать, як ви постійно сваритесь, це бентежить і породжує хаос в їхніх головах. У результаті вони не зможуть сформувати свою думку про те, хто правий, а хто винен.

- Коли діти зіштовхуються з такою ситуацією, вони можуть відчувати провину за те, що стають на бік одного з батьків і не виправдовують очікувань іншого.

- Це часто призводить до стресу й віддалення дітей від вас або вашого чоловіка.

​3. Почуття незахищеності

- Для ваших дітей дім – найбезпечніше й найбільш комфортне місце на землі. Однак своїми конфліктами з чоловіком ви руйнуєте їх почуття безпеки й миру в родині.

- Навіть без грубощів і застосування фізичної сили ваші сварки можуть викликати в дітей підвищену тривогу. Вони можуть відчувати себе незахищеними в місці, яке до цього називалось їх рідною домівкою. Це може призвести до стресу й сум'яття.

- Коли дитина бачить, що ви постійно конфліктуєте, вона може перейматись із приводу того, що один з батьків може нанести фізичну травму іншому або самій дитині.

- Постійний страх може нести руйнівні наслідки для психіки ваших дітей. Вони можуть також хвилюватись із приводу того, що ваші постійні сварки можуть призвести до розлучення й руйнування сім'ї.

​4. Проблеми у взаєминах між батьками й дітьми

- Якщо ваші діти турбуються з приводу неприємних умов, що створюються в результаті ваших постійних сварок, це може впливати на їхні взаємини з вами.

- Для дітей ви є взірцем для наслідування. Але ви втратите свій авторитет, якщо будете постійно сваритися в їх присутності.

- Коли діти не відчувають себе щасливими й захищеними, їм важко підтримувати з вами довірливі й чесні взаємини. Спостерігаючи, як ви конфліктуєте, вони відчувають, що ви здатні виявляти подібний гнів і агресію у ставленні до них. У результаті діти можуть відмовитись ділитися з вами своїми потаємними хвилюваннями.
​Безпосередній вплив конфліктів батьків на дітей

Ось до чого безпосередньо можуть призводити ваші сварки:

- Почуття страху й безпорадності.

- Діти стають нав'язливими та примхливими.

- Почуття незахищеності й низької самооцінки.

- Почуття провини й сорому.

- Депресивного та тривожного стану.

- Прояву жорстокості у ставленні до інших дітей.

- Соціального відчуження й відсутності інтересу до спілкування з людьми.

- Нічного нетримання сечі й мовчазності.

НашаМама