Медики радять жінкам не чинити опір своєму апетиту

Представницям слабкої статі властиві періодичні коливання апетиту - це підтвердили американські дослідники. Вчені заявили, що періоди підвищення апетиту протягом одного місяця для жінок абсолютно нормальні - так само, як і коливання ваги. Подібні зміни тісно пов'язані з особливостями жіночої гормональної системи.

Медики радять жінкам не чинити опір своєму апетиту
Вивченням феномену підвищення апетиту у жінок займалися фахівці з Фонду Університету Мічигану. На їхню думку, жінок «змушують»їсти більше гормональні зміни, пов'язані з менструальним циклом. Так, під час овуляції, апетит у слабкої статі може значно підвищуватися - в результаті зростає і кількість прийомів їжі, збільшується маса тіла. Але відразу після початку менструації апетит знову знижується, а за ним і вага.

«Це природний процес, «відшліфований» еволюцією», - коментують вчені специфічні зміни в жіночому організмі. Бажання їсти більше в певну фазу місяця є абсолютно природним явищем, означаючим підготовку організму до можливої вагітності.

Враховуючи це, дослідники радять жінкам з більшим розумінням ставитися до власного організму і не зациклюватися на показниках ваги. Боротьба з відчуттям голоду і постійне прагнення зменшувати кількість їжі дуже часто призводять до розвитку харчових розладів, булімії або анорексії. Причому, загострення цих розладів доводиться, як правило, на тривалі свята.

«Членам сім'ї також потрібно уважніше ставитися до своїх жінок і ні в якому разі не дратувати і не соромити їх за збільшений апетит», - вважають автори дослідження.

У той же час медики вказують на такий фактор підвищеного апетиту, як стрес, який також супроводжується змінами звичайного режиму вироблення гормонів. Йти на поводу у свого апетиту в моменти стресу як раз не потрібно - медики переконані, що жінка може і повинна контролювати вкрай шкідливу звичку «заїдати» негативні емоції. Для зняття психологічного напруження слід використовувати не їжу, а інші заходи, вважають фахівці. Вони рекомендують для цього прогулянки на відкритому повітрі, відвідування сауни або заняття спортом.