Сон з батьками підвищує ризик астми у дитини

У дослідженні, проведеному в Університеті імені Еразма Роттердамського, взяли участь 6000 матерів та їх дітей. Дослідники збирали інформацію за допомогою опитувальника, спрямованого на виявлення симптомів бронхіальної обструкції і астми. Вони спостерігали за дітьми, починаючи з 1 року і до 6 років. Використовуючи анкету для батьків, вчені з'ясували, чи спали ті з дитиною в одному ліжку.

Сон з батьками підвищує ризик астми у дитини
Дослідники виявили: у дітей, що спали з батьками в дитинстві (у віці двох місяців), ризик астми та бронхіальної обструкції не був підвищений. Однак діти, які спали з батьками у віці 24 місяців, в майбутньому частіше страждали від бронхіальної обструкції (у віці від 3 до 6 років). Крім того, у них частіше виявляли астму у віці 6 років.

Між тим, згідно зі статистикою, велика кількість дитячих смертей (кожна восьма) відбувається, коли дитину кладуть поспати на диван. Причому, ризик раптової дитячої смерті уві сні підвищується більш ніж в 2 рази, якщо на дивані з дитиною спить ще хтось. Медики радять: дитина повинна спати на плоскій і твердій поверхні.