Макарони оголосили шкідливими для жінок

Представницям слабкої статі потрібно як можна менше їсти макарони. Дані, отримані в ході дослідження, проведеного співробітниками Національного онкологічного інституту в Мілані, показують - цей продукт харчування володіє особливим ризиком щодо здоров'я жінок.

Макарони оголосили шкідливими для жінок
Медики встановили, що поїдання макаронів по-різному відбивається на показниках роботи організму у жінок і у чоловіків. Для жінок ці борошняні вироби набагато більш шкідливі. Такий висновок був зроблений фахівцями після вивчення режиму харчування у 47 тисяч осіб (жінок і чоловіків).

Експерти порівняли особливості їх звичайної дієти з даними медичних карт, а також з результатами медичних тестів. З'ясувалося, що у любительок пасти і страв з макаронів гірше працює серце. Що дивно, у членів їх сімей чоловічої статі, які практично так само активно вживали макаронні вироби, - показники стану серцевого м'яза були значно краще.

«Надмірне вживання макаронів волає у жінок серцево-судинні захворювання в два рази частіше, ніж у чоловіків», - заявили автори дослідження.

Фахівці вважають, що така особливість може бути пов'язана з тим, що через високу здатність до розщеплення макарони швидко засвоюються - це може призвести до порушення звичного для організму балансу цукру в крові, безпосередньо впливаючого на функції серця. Те, що саме у жінок страждає серцевий м'яз, дослідники співвідносять з впливом специфічних гормонів: процес підвищення рівня глюкози в крові активізується під дією жіночого естрогену, тоді як чоловічий андроген його, навпаки, уповільнює.

Крім того, фахівці говорять, що, маючи в собі вуглеводи з високим глікемічним індексом, макарони можуть сприяти не тільки підвищенню цукру в крові, але і збільшенню концентрації жирних кислот, а також зниження рівня хорошого холестерину - все це стає серйозним додатковим фактором ризику для розвитку серцевих захворювань.

Зазначимо, що дослідники, перш за все, говорять про сорти макаронів вищого сорту з рафінованого білого борошна (такого же, з якого готується білий хліб). Для організму набагато корисніше макарони, які містять у собі багато клітковини. Проблема в тому, що в магазинах вони зустрічаються досить рідко.