Здуття живота у немовлят

Здуття живота у немовлятМайже всі новонароджені діти мучаться «животиками», що викликається недорозвиненням кишечника, і, як правило, ця проблема проходить до третього-шостого місяця життя.

Але всі новоспечені батьки схильні впадати в паніку від цього явища і відчувають чималий дискомфорт від неможливості допомогти малюкові. Але, в дійсності, здуття живота у немовлят не є такою вже великою проблемою.


Симптоми здуття живота у немовлят
Зазвичай батьки розуміють про те, що у дитини метеоризм, тому, що маля кричить і дригає ніжками, намагаючись притиснути їх до живота. Здуття живота супроводжується кишковими коліками і спазмами, від чого дитина червонішає і плаче, а сам живіт стає пружним і твердим. В основному, починається здуття живота після їжі і діти просто не можуть спокійно лежати в своєму ліжечку.

Причини здуття живота у немовлят
Як вже описувалося вище, головна причина, по якій виникає здуття живота у немовлят - вроджене недорозвинення кишечника, в якому відсутня необхідна кількість корисних бактерій, що переварюють молочний білок. А так як дитина щодня споживає все більше молока, а кишечник раніше не встигає пристосуватись до такого стану речей, метеоризм виникає знову і знову.

Також у дитини в організмі може бути відсутній фермент лактаза, який спрямований на перетравлення лактози. Але бувають і більш прозаїчні причини здуття живота у малюків - неправильне положення під час годування, коли заковтується багато зайвого повітря, невідповідна молочна суміш при штучному вигодовуванні або ж недотримання матір'ю лактаційної дієти. Кишкові інфекції, які дитина може підхопити в пологовому будинку, поліклініки або де завгодно, теж викликають здуття живота через підвищене газоутворення у відповідь на життєдіяльність патогенних мікроорганізмів.

Лікування здуття живота у немовлят
Якщо проблема викликана неправильним положенням дитини під час годування, то потрібно просто поміняти позу або ж потримати малюка вертикально протягом декількох хвилин після того, як годування завершено. Відбудеться зригування, і надлишок повітря вийде без наслідків. Бажано робити дітям масаж живота за годинниковою стрілкою після кожного годування або під час кольок. Руки повинні бути теплими та сухими, а рухи ніжними і несильними.

Якщо здуття живота у немовлят викликано неправильним харчуванням мами або помилково підібраною молочною сумішшю, то треба повернутися до дотримання лактаційної дієти і поміняти марку суміші. Лікування проявів метеоризму у малюків повинно бути як можна більш щадним. Всім відомо, що для цього застосовують кропову водичку (і це дійсно хороший засіб), але крім неї дитині можна давати і чаї з ромашки аптечної або фенхеля.

Медицина також пропонує ряд засобів для самих маленьких, наприклад, відомий і зарекомендований Еспумізан. Саме по собі здуття живота у дітей раннього віку - природне явище, і батьки не повинні занадто цього лякатися, але якщо дитина кричить занадто часто, то потрібно звертатися за допомогою до фахівців, щоб виключити супутні захворювання шлунково-кишкового тракту або інші.