Твердий живіт: коли слід звернутися до лікаря?

У більшості випадків, твердий живіт є наслідком вживання певних продуктів або напоїв. Однак іноді цей симптом може бути ознакою проблеми зі здоров’ям.

У випадку, якщо твердий живіт є єдиним симптомом, причиною зазвичай буває переїдання або вживання газованих напоїв. Однак якщо симптом з’являється в поєднанні з іншими симптомами, це може бути ознакою основного стану.

Газовані напої

Іноді накопичений газ, спричинений вживанням великої кількості газованих напоїв, може стати причиною тяжкості в животі та підвищеного газоутворення.

Переїдання

Вживання занадто великої кількості їжі за один раз або занадто швидке вживання їжі може стати причиною твердого живота. Дискомфорт зазвичай минає по мірі того, як їжа проходить через травну систему.

Запор

Запор також є поширеною причиною твердого живота. Інші симптоми можуть включати відчуття здуття та тяжкість у шлунку.

Харчова непереносимість

Якщо у вашого організму є труднощі із засвоєнням певних продуктів, наприклад, молочних продуктів, їх вживання може призвести до роздування й тяжкості у животі.

Синдром подразненого кишечника

Інші симптоми синдрому подразненого кишечника включають здуття, спазми в животі, підвищене газоутворення та біль.

Запальне захворювання кишечника

До запальних захворювань кишечника відносяться виразковий коліт і хвороба Крона. Обидва ці стани можуть спричиняти здуття живота та спазми.

Дивертикуліт

Дивертикуліт, запалення та інфекція травного тракту також можуть стати причиною твердого живота і здуття.

Гастрит

Гастрит – це запалення шлунка, зазвичай спричинене виразкою шлунка або бактеріальною інфекцією H. pylori. Симптоми цього стану включають біль, здуття живота і твердий живіт.

Рак шлунка

Хоча це відносно рідкісний тип раку, одним із його симптомів є тяжкість у шлунку та твердий живіт.

Коли слід звернутися до лікаря?

Якщо біль у шлунку і твердість живота зберігаються довше декількох днів, вам слід звернутися до лікаря. Вам також слід звернутися за медичною допомогою при появі наступних симптомів:

  • Кров у калі.
  • Порушення дихання.
  • Сильний біль у животі.
  • Сильна нудота і блювота.
  • Незрозуміла втрата ваги.
  • Пожовтіння шкіри.