Чого в фруктах більше: шкоди чи користі?

Популярна думка, що в сезон треба їсти багато фруктів, тому що вони корисні для здоров'я. Чи так це насправді, розбиралися дієтологи і фахівці.

Чого в фруктах більше: шкоди чи користі?
Влітку прилавки ринків і супермаркетів усипані щедрим урожаєм полуниці, черешні, вишні, персиків, абрикосів. Ми купуємо їх і часто вечорами заїдаємо пізню вечерю апетитною фруктовою тарілкою. Фрукти в невеликих кількостях - це необхідний елемент правильного харчування, який в той же час містить надлишок цукру. А це може призвести до поганих наслідків, особливо для тих, хто бореться із зайвою вагою.

Впливова Всесвітня організація охорони здоров'я в своїх рекомендаціях радить у день з'їдати всього п'ять плодів - фруктів і овочів. Експерт зі здорового харчування, впевнений, що краще з'їдати більше овочів, ніж фруктів. На його думку, тим, хто дотримується принципів здорового харчування, заснованих на сезонних і свіжих овочах, а також цільнозернових кашах, фрукти фактично не потрібні. А ось людям, які їдять багато тваринного білка, корисно споживати багато фруктів, тому що вони "підліковують" шлунок, приводячи в здоровий баланс його стан.

Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що з фруктами ми отримуємо достатню кількість корисних речовин. Це не зовсім так. Щоб отримати одноденну дозу всіх необхідних організму вітамінів, нам треба з'їдати як мінімум кілька кілограмів фруктів на добу. До того ж досить багато фруктово-ягідних містять антивітамін - аскорбатоксідази, що руйнує вітамін С.

Чого в фруктах більше: шкоди чи користі?

Кілька простих кроків, як вживати фрукти з користю:


1. Варто вибирати фрукти, які ростуть у вашому регіоні. В ідеалі - органічні.

2. Влітку наш організм вимагає свіжості, яку дають сирі фрукти. Тому в теплу пору їжте сирі яблука, сливи, персики. А взимку переважно варення, компоти, запечені фрукти. У такому вигляді вони набагато краще засвоюються.

3. Фрукти шкідливі, якщо їх використовувати в якості головного продукту харчування.

4. Фахівці рекомендують з'їдати плоди між прийомами їжі, краще в першій половині дня.

5. Зберігайте фрукти в сухих темних місцях, щоб запобігти їх окисленню.

6. Фрукти треба з'їдати або як тільки їх зірвали з дерева, або відразу ж після покупки, не відкладаючи на завтра-післязавтра. З кожним днем ​​вони втрачають поживні речовини.

7. Якщо ж ви змушені купувати фрукти про запас, найкраще зберігати їх цілими, а не розрізаними. Контакт з киснем сприяє окисленню.

8. Солодкі і кислі фрукти руйнують зубну емаль. Стоматологи радять почистити зуби, перед тим як з'їсти, наприклад, яблуко. Такий спосіб створить захисний бар'єр емалі. А після їжі слід добре прополоскати рот або випити склянку води.