Вчені радять рахувати не калорії, а хімікати в їжі

Багато експертів в області здорового харчування і дієт радять людям, які вирішили позбутися зайвої ваги, ретельно підраховувати калорії. Однак доктор Селлі Нортон з Великобританії вважає цю пораду неправильною, і закликає звертати увагу на хімікати в їжі.

Вчені радять рахувати не калорії, а хімікати в їжі
Сьогодні ми купуємо велику кількість перероблених продуктів, які насичені хімікатами. Про їх склад і кількість багато людей просто не підозрюють. Хоча більша частина цих хімічних речовин абсолютно безпечна, і їх додають в продукти харчування тільки для того, щоб вони швидко не зіпсувалися, а деякі з подібних хімічних речовин все-таки здатні привести до набирання зайвої ваги.

Дуже часто ми думаємо, що купуємо здорову їжу, якщо на ній написано "низький вміст жиру" або "не містить цукру". У реальності подібні продукти харчування також можуть бути шкідливими, оскільки на заміну цукру і натуральним жирам приходять додаткові хімічні речовини. Деякі дослідження показали, що штучні підсолоджувачі змушують нас їсти частіше і набирати більше ваги, ніж при вживанні звичайного цукру. Крім того, безпека деяких підсолоджувачів для здоров'я не доведена.

Доктор Нортон радить уникати перероблених продуктів і консервів, які піддавалися посиленому хімічному впливу, щоб підтримувати більш збалансовану дієту. Це і є головний успіх у справі схуднення. Чим менше хімікатів вживає в їжу людина, і чим більше натуральними є продукти, тим вища ймовірність успіху в боротьбі із зайвою вагою. Тому нам слід купувати продукти, що складаються з натуральних інгредієнтів, начебто фруктів, овочів і цільнозернових.