Стоячий спосіб життя теж небезпечний для здоров'я

Для здоров'я людини шкідливий не тільки сидячий, але й стоячий спосіб життя, як з'ясували вчені. Тривалі періоди, протягом яких ми стоїмо на ногах, можуть привести до болей в спині та м'язах.

Стоячий спосіб життя теж небезпечний для здоров'я
Більшість людей знають про те, який небезпечний для здоров'я людини сидячий спосіб життя, що він загрожує нам ожирінням, раком, серцево-судинними хворобами та іншими неприємностями. Але й стоячий спосіб життя, при якому ми проводимо велику частину часу, теж несе серйозну загрозу для здоров'я, як з'ясували швейцарські вчені.

Вони виявили, що крім короткострокового впливу у вигляді болю в суглобах і ступнях, тривалі періоди стояння на ногах загрожують розвитком хронічних болей у спині і перманентного пошкодження м'язів. Тим часом, приблизно половина всіх працівників у світі проводить 75% або більше свого робочого дня на ногах. Це стосується володарей цілого ряду професій - від будівельників і фермерів до офіціантів і продавців.

"Пов'язані з роботою м'язово-скелетні зміни, які можуть бути викликані тривалим періодом стояння на ногах, є загрозою для здоров'я людини, - говорить автор дослідження. - Тривала м'язова втома, викликана довгими періодами стояння, поки не викликає належного інтересу з боку вчених ".

Під час експерименту доктор Гарсія попросила добровольців стояти на ногах протягом 5 годин, однак вони отримували регулярні перерви і 30-хвилинний обід. У середньому, добровольці відчували втому приблизно протягом 30 хвилин після п'ятигодинного стояння. Однак з'ясувалося, що їх тілам потрібно значно більше півгодини, щоб повернутися в норму.