Вчені з'ясували, чим небезпечний телевізор для здоров'я

Широко поширена думка про те, що перегляд телевізора шкідливий для здоров'я. Але наскільки це відповідає дійсності, і яка реальна шкода, що наноситься людині цим популярним інструментом ЗМІ?

Вчені з'ясували, чим небезпечний телевізор для здоров'я
Американські вчені вирішили перевірити, наскільки відповідає дійсності твердження про те, що перегляд телевізора шкідливий для здоров'я. Для цього вони вивчили інформацію по більш ніж трьом тисячам дорослих жителів США, що мають зайву вагу. Усі вони брали участь у спеціальній програмі запобігання діабету, в ході якої кожен доброволець отримував або плацебо, або лікарський препарат проти діабету метформін, або брав участь у спеціальній схемі щодо зміни способу життя.


Дослідників цікавило наскільки підвищення рівні активності, яке спостерігалося в третій групі добровольців, могло вплинути на ризик діабету. Саме завдяки зміні способу життя ці люди рідше перебували в сидячому положенні. До початку дослідження всі добровольці, в середньому, проводили 2 години 20 хвилин в день за переглядом телевізора.

У перших двох групах, що приймали метформін і плацебо, середня тривалість перебування перед телевізором знизилася на 6 і 9 хвилин відповідно. А ось у третій групі добровольці переглядали телевізор уже на 37 хвилин в день рідше. Навіщо вчені вивчили вплив сидячого способу життя в довгостроковій перспективі на ризик діабету?

Виявилося, що для всіх учасників дослідження ризик виникнення цієї хвороби виростав приблизно на 3,4% на кожну додаткову годину, проведену перед телевізором. Ці результати були отримані після врахування таких факторів, як стать, вік, лікарська терапія і рівень фізичної активності.

"Особливий наголос у справі профілактики діабету повинен робитися на спеціальні програми підвищення рівня фізичної активності та зниження часу, який люди проводять перед телевізором, а також сидячого способу життя в цілому", - роблять висновок автори дослідження.