Медики закликають їсти по 6 разів на день

Недавнє дослідження, проведене співробітниками двох американських університетів, показало: люди, які їдять шість разів на день невеликими порціями, мають поліпшені показники ключових чинників здоров'я. Крім того, шестиразове харчування, за словами експертів, оптимальне для досягнення і підтримки стрункості.

Медики закликають їсти по 6 разів на день
Автори наукової роботи, що доводить корисність шестиразового добового раціону - вчені з Університету Каліфорнії і Університету Нью-Мексико встановили: часте вживання їжі невеликими порціями більш ефективно щодо здоров'я і маси тіла в порівнянні з традиційним триразовим харчуванням. Хоча харчування тричі в день може допомогти схуднути, воно загрожує зменшенням безжирової маси тіла, що пов'язано з ризиками розвитку деяких захворювань і порушенням обміну речовин.

«Вживання їжі невеликими порціями протягом дня допомагає підтримувати здорові показники організму і зменшує втрати безжирової маси тіла», - переконані дослідники.

В рамках проведеного ними експерименту протягом двох тижнів добровольці дотримувалися двох типів харчування: у першій групі люди їли двічі на день в досить великій кількості, у другій - порційно 6 разів на день, але загальна кількість споживаних калорій була однаковою у всіх учасників.

При підведенні підсумків з'ясувалося, що схуднути зуміли всі випробовувані, однак у другій групі були зафіксовані кращі показники здоров'я і не настільки значна втрата безжирової маси тіла. Зокрема, ті добровольці, хто харчувався 6 разів на день, мали більш здорові рівні глюкози, інсуліну і холестерину в організмі, а їх безжирова маса тіла знизилася на 1,2%, в той час як в іншій групі - більш ніж на 3% .

Безжирова маса тіла - це вага м'язів і кісток. М'язова маса допомагає організму витрачати енергію, прискорює обмін речовин. Чим більша м'язова маса, тим більше витрачається енергії і тим швидше протікає обмін речовин. Дієтологи наголошують, що втрата великої кількості безжирової маси тіла дуже шкідлива для здоров'я.