Знайдена дієта, котра здатна подолати наслідки ожиріння

Щорічно в світі помирають мільйони людей, які страждають ожирінням. У двох третіх випадків причина передчасної смерті людей з підвищеним індексом маси тіла – серцево-судинні захворювання.

Однак є дані, що певна дієта може поліпшити стан здоров’я і захистити від серцево-судинних захворювань навіть повних людей.

Вчені зі шведського Уппсальського університету вивчили історію здоров’я 79 тис. шведів, що фіксувалася протягом 21 року. Крім віку, соціально-економічного статусу, даних про фізичну активність і шкідливі звички, дослідники мали доступ до інформації про прихильність до середземноморської дієти. Про результати дослідження повідомляє Medical Xpress.

За 21 рік дослідження померло 30,4 тис.його учасників. Серед осіб з надмірною вагою в групі з найнижчим коефіцієнтом ризику смертності від усіх причин були особи з високим коефіцієнтом середземноморської дієти. У хворих на ожиріння, які слідували середземноморській дієті, показники смертності не сильно відрізнялися від таких у здорових людей. А ось шведи з нормальною вагою, але не дотримуються середземноморської дієти, вмирали в середньому частіше, ніж ті, хто збалансовано харчувався.

Що стосується летальності від серцево-судинних захворювань, на які припало 12 тис. випадків смерті серед учасників дослідження, результати були в цілому схожими. «Ці результати показують, що дотримання здорових дієт, таких як середземноморська дієта, може бути більш доцільним, ніж запобігання ожиріння для запобігання смертності від усіх причин», – визнає автор дослідження Карл Мікаельссон. Однак контроль за масою тіла все одно залишається важливим способом запобігти серцево-судинним захворюванням.

UkrHealth