Чого ми не знали про свою шкіру

Щодня з'являється нова інформація про догляд за шкірою, її настільки багато, що деякі абсолютно безглузді речі, передруковані парою трійкою сайтів, можуть привести до загальної помилки. Так і народжуються міфи, з якими доводиться боротися дерматологам.

Чого ми не знали про свою шкіру
Міфи про вмивання

Маркетологи переконують нас, що очищати шкіру від старих клітин життєво необхідно. Проблема в тому, що якщо дуже вже старанно вмиватися тоніками і гелями (слава Богу, про мило вже забули), можна вимити природний потрібний жир і висушити шкіру, ще й роздратування викликати, аж до появи акне. До шкіри треба ставитися дбайливо - вмиватися не частіше двох разів на день, акуратно промокати чистим рушником.

Міфи про харчування

Загальноприйнято, що нездорова їжа викликає акне, але науково це не доведено. Серед реальних факторів, які псують шкіру - гормони, стрес, бактерії та екологія. А якщо їсти невелику кількість шоколаду, який покращує настрій, можна навіть трохи поліпшити шкіру.
Про пиття води говорять всі, кому не лінь. Чим більше вип'єш, тим краще шкіра зволожуватиметься і регенеруватися. Однак немає ніякого взаємозв'язку, вода дійсно покращує роботу органів, але пряма користь для шкіри невелика. За великим рахунком все, що ми п'ємо, ніяк не впливає на зволоження. Єдина рідина, яка сушить шкіру, це алкоголь.

Міфи про пори

У порах немає м'язів, які б розширювалися або звужувалися. А в парі немає елементів, які б впливали на оболонку пір. Все що робить пар - змушує нас потіти, а ми, в свою чергу, можемо нанести зволожувач, щоб весь бруд і зайвий жир виходили назовні.

Міфи про засмагу

З засмагою пов'язано багато міфів. Так, багато хто вважає, що чим вище рівень SPF (Sun Protector Factor), тим краще захищена шкіра, проте це не так. Ще одною поширеною помилкою є те, що засмага нібито лікує акне. Цей міф з'явився не просто так, дійсно, деякі незначні прищики добре сходять від засмаги. Але в цілому тривале перебування на сонці провокує потовиділення, шкірне сало забиває пори, і ситуація стає тільки гірше.
Нарешті, багато хто вважає, що засмагати в солярії безпечніше, ніж на природі через те, що сонячний ультрафіолет призводить до раку шкіри. Проте вчені з'ясували, що у любителів солярію ризик отримати цю небезпечну хворобу збільшується від 75% до 250% (залежно від типу раку). Так відбувається через те, що солярій рівно розподіляє засмагу по всьому тілу, але разом з тим інтенсивність ультрафіолету значно вища.

Міфи про гоління ніг

Вважається, що чим частіше ми голимо ноги, тим жорсткішим і темнішим буде заново відростати волосся. Але задумайтеся, як часто багато з нас голять ноги. Якби дійсно кожен раз волосся ставало товще, на ногах вже виріс би повноцінний ліс. Насправді волоски здаються товщі через те, що коренева частина товща сама по собі, а виростають в підсумку такі ж тонкі волоски, як і завжди.

Міфи про натуральні косметичні засоби

Синтетичне не означає погане, а натуральне не синонім всього хорошого. Безумовно, органічні продукти хороші, але і вони теж не повністю обходяться без хімії. А часто натуральні продукти взагалі бувають марними, бо не можуть захистити нас від бактерій.