9 кращих способів швидше заснути

Навіть якщо ви не страждаєте від хронічного безсоння, у вас все одно час від часу можуть виникати проблеми зі сном. І ось 9 рецептів швидкого занурення в сон, підказаних американськими експертами.

9 кращих способів швидше заснути
1. Релаксація


Стрімкий день, насичений безліччю яскравих подій, вимагає від вас великої витрати енергії. Іноді ваш організм зберігає бойовий настрій навіть пізно ввечері, що заважає йому розслабитися і зануритися в сон. Зробіть це самі, постарайтеся відволіктися від роботи і інших турбот, щоб розслабитися. Почитайте книгу, або просто послухайте спокійну музику.

2. Тепла ванна

Прийом теплої ванни або душу піде на користь, навіть якщо вам не потрібно засипати. Як тільки ви вийдете з ванної кімнати, то температура вашого тіла різко знизиться. А подібне зниження викликає сонливість через уповільнення серцебиття, травлення та інших метаболічних процесів.

3. Шкарпетки

Тепла ванна - не єдиний подібний фокус. Для зміни температури тіла і коливання балансу між теплом і холодом можна надіти шкарпетки. Вони розширюють кровоносні судини і сприяють більш інтенсивному кровотоку, що забезпечує оптимальну температуру для сну.

4. Вправи

Мова не про те, щоб штовхати штангу або бігати навколо будинку перед сном. Мається на увазі вправа під назвою «4-7-8». Вдихніть повітря на 4 секунди, утримаєте дихання протягом 7 секунд, а потім видихайте протягом 8 секунд. Техніка релаксації дозволяє змінити ритм серцебиття і знизити тиск - обидва даних показника пов'язані з сонливістю.

5. Не лягайте в ліжко, якщо вам не хочеться спати

Якщо ви не відчуваєте ніяких потреби в нічному відпочинку, то лягати в подібному стані в ліжко, значить забезпечити собі кілька безсонних годин. Без стану сонливості організм не заспокоїться. Навіть 6 годин, проведених у сні, буде куди більше достатньо для відпочинку, ніж 9-10 годин, під час яких ви обертаєтеся в ліжку.

6. Релаксація протягом дня

Різні техніки розслаблення, спрямовані на релаксацію м'язів і свідомості, необхідно практикувати не тільки ввечері перед сном, але і протягом дня. Це значно підвищить їх ефективність і допоможе швидше заснути.

7. Встати з ліжка


Якщо ви крутитеся в ліжку і ніяк не можете заснути, то постійні думки про це не допоможуть виправити ситуацію. Постіль у вашій свідомості повинна бути пов'язана виключно зі станом сну і сонливості, як радять експерти. Тому встаньте з ліжка і спробуйте чимось зайнятися, начебто розгадування кросворду, в'язання, вживання чаю або підготовки вашого гардеробу на наступний день. Чекайте, до тих пір, поки ви не відчуєте сонливість.

8. Годинник

Коли ви постійно дивитеся на годинник, то тим самим збільшуєте рівень стресу. Особливо якщо не можете заснути, і кожну проведену без сну годину сприймаєте, як загрозу для свого самопочуття. Встановіть будильник на потрібний час, але розгорніть його лицьовою частиною до стіни. Це допоможе заспокоїтися.

9. Папір і олівець

Якщо у вашій голові вирують різні думки перед сном, то краще викласти їх за допомогою аркуша паперу. Напишіть все, що вас турбує, і це допоможе вгамувати хвилювання. Тільки не використовуйте для цієї мети комп'ютером, так як гаджети підвищують стан тривожності і рівень енергії, а старі знайомі папір і олівець надають протилежний вплив.