Низька температура тіла призводить до ожиріння

На думку вчених з Університету Болоньї в Італії, низька температура тіла є причиною збільшення зайвої ваги. При більш високій температурі в організмі спалюються зайві калорії, а зниження цього показника призводить до набору ваги. Внутрішня температура тіла в нормі повинна становити 37 градусів, незалежно від зовнішньої температури і рівня активності людини.

Низька температура тіла призводить до ожиріння
Регулюючим температуру центром є гіпоталамус в мозку. Він містить рецептори, які чутливі до температури крові, що проходить через мозок. Чутливі до температури рецептори шкіри також повідомляють інформацію гіпоталамуса з приводу температурних змін. Дослідники вважають, що у деяких людей є біологічна нездатність створювати достатню внутрішню температуру тіла.

Вчені переконані в тому, що ожиріння прямо пов'язано з істотним зниженням цієї температури в денні години. Падіння температури тіла знижує його здатність використовувати енергію спалюваних калорій в якості джерела тепла. У довгостроковій перспективі це призводить до набору зайвої ваги. Залежно від стилю життя людини, ця надбавка може становити кілька кілограм на рік.

Свої висновки автори дослідження зробили на основі вивчення внутрішньої температури тіла людей з ожирінням, яку порівнювали з аналогічними показниками у людей зі здоровою вагою тіла. У всіх добровольців з ожирінням температура тіла виявилася значно нижче.