Вісім простих способів набуття балансу між щастям і роботою

Багатьом з нас здається, що кар'єра і повноцінне особисте життя - несумісні речі, особливо якщо на робочому місці ми звикли викладатися повністю, на всі 100%. А в ситуації, коли в багатьох компаніях через скорочення персоналу співробітники, що залишилися, повинні працювати «за себе і за того хлопця» - і поготів. Дійсно, сьогодні більшості людей стало куди складніше дотримуватися балансу між роботою та особистим життям. Чи можна це якось виправити?

Вісім простих способів набуття балансу між щастям і роботою
1. Вивчіть корпоративні правила. Дізнайтеся, чи практикує ваша компанія гнучкий графік і віддалену роботу з дому. Якщо так, то прочитайте, на яких умовах ви можете скористатися цією можливістю. Постарайтеся переконати начальство, що гнучкий варіант вашої роботи вигідний для вашої компанії. Якщо ви - дійсно цінний співробітник, то у вас хороші шанси переконати керівника піти вам назустріч.

2. Доносіть свою позицію. Якщо протягом робочого дня вам потрібно приділяти час вирішенню сімейних проблем, повідомте про це керівника і колег, заручіться їхньою підтримкою.

3. Ефективно використовуйте інформаційні технології. Технології повинні полегшувати вам життя, а не ускладнювати його. Плануйте свій день так, щоб у вас був певний час, коли можна відірватися від електронної пошти і зосередитися на рідних і близьких.

4. Працюйте віддалено. Якщо ви будете працювати віддалено хоча б кілька разів на тиждень, то зекономите кілька цінних годин. Ви зможете краще зосередитися на роботі, робити її швидше, а в час, що звільнився, - приділяти сім'ї.

5. Вчіться говорити «ні». Пам'ятайте, що завжди можна чемно відмовитися від непотрібних громадських навантажень або не дуже важливої позаурочної роботи. Якщо раніше ви брали на себе додаткові обов'язки тільки з почуття обов'язку, то саме час зупинитися. Тоді ви зможете не тільки приділяти більше часу своїм рідним, але і зайнятися тими справами, які по-справжньому вам подобаються.

6. Боріться з почуттям провини. Суперменів не буває. У реальному світі люди не можуть на всі 100% присвячувати себе роботі або колегам. Перестаньте карати себе за те, що пропустили матч корпоративної футбольної команди або пішли раніше з дня народження колеги.

7. Перестаньте бути чепуруном. Незастелене ліжко або пил на плінтусі - не ознака того, що ви неохайні. Постарайтеся звикнутися з думкою, що невеликий безлад - не біда, і приділяйте більше часу відпочинку і розвагам. А якщо ви можете дозволити собі платити прибиральниці, нехай наведенням порядку займеться вона.

8. Цінуйте особистий час. Робіть короткі перепочинки: дозвольте собі розслабитися в метро або насолодитися короткою прогулянкою пішки по дорозі в офіс. Маленькі радощі прикрасять ваше життя і допоможуть не «згоріти на роботі».