До чого призводить нестача сну

Вночі ми підзаряжаємо стільникові телефони і електромобілі, нам же сучасний ритм життя залишає дедалі менше часу для сну. З якими проблемами стикаються жінки, жертвуючи своїм спокоєм розповімо ми.

До чого призводить нестача сну
Вчені Чиказького університету з'ясували: постійне недосипання впливає на процеси метаболізму, що може привести до ожиріння. Як відомо, під час сну виробляється лептин, який часто називають гормоном насичення. А ось при недосипанні активно виробляється інший білок - грелін, циркулюючий гормон голоду, змушує нас з'їдати більше звичайного. При підвищеному рівні греліну організм відчуває потребу в багатої вуглеводами їжі і намагається заповнити цей пробіл. Отримуючи надлишок вуглеводів, органи травлення починають працювати повільніше - так запускається процес відкладення жирів. «Дійсно, через недосипання по 3-4 години за ніч протягом тижня організм все гірше справляється з переварюванням і засвоєнням вуглеводів», - підтверджує лікар. До того ж учені не раз радили враховувати особливості метаболізму у жінок. Після повноцінного сну з ранку нам можна їсти практично все, але протягом дня краще обмежувати кількість калорій (на відміну від чоловіків, які повинні споживати 2/3 свого раціону в обідній час). Також при постійному недосипанні у слабкої статі підвищується рівень гормону стресу, кортизолу, характерного для процесу старіння. Так що пропонуємо докласти всі зусилля, щоб добре виспатися вночі. «Створіть комфортні умови для сну і постарайтеся ніколи не затягувати засинання до опівночі», - радить професіонал. Провітрюйте спальню, приглушіть світло, запаліть спеціальні свічки або покладіть під подушку ароматизоване саше з лавандою. Ви заснете легко і приємно, а вранці прокинетеся з посмішкою і в хорошому настрої. М'якого ліжка і солодких снів!

Ці продукти можуть допомогти заснути:

Вівсянка завжди асоціювалася з англійським сніданком. Завдяки високому вмісту магнію, фосфору і кремнію вона володіє антистресовим ефектом.

Вишневий сік ввечері допоможе швидше заснути. Вишня містить мелатонін, який допомагає нам боротися з безсонням.

Поживні батончики багаті рослинним білком, клітковиною, фруктозою і здатні замінити як мінімум один прийом їжі.

Яйця, зварені вкруту, насичують організм білком і забезпечують відчуття ситості.