Часник уповільнює процес старіння

Відомо, що в часнику багато антиоксидантів, і він здатний знижувати рівень запалення. Дослідники з Університету Міссурі виявили: справжнім суперпродуктом його роблять вуглеводи. Фахівці вивчали похідне вуглеводів часнику - FruArg. Вчені спостерігали за тим, як поживні речовини, що містяться в часнику, реагували на стрес, викликаний умовами навколишнього середовища.

Часник уповільнює процес старіння
Такий стрес може виникати через процес старіння, куріння, забруднення навколишнього середовища, черепно-мозкової травми або надмірного вживання алкоголю. Від пошкодження мозок захищають клітини мікроглії. В ході запального процесу їх число збільшується. Однак ці клітини виділяють небезпечну речовину - оксид азоту. Надлишок оксиду азоту призводить до пошкодження мозку і розвитку таких нейродегенеративних захворювань, як хвороби Паркінсона і Альцгеймера.

Дослідники створили клітинну модель стресу. Як і очікувалося, внаслідок стресу клітин мікроглії стало більше, і вони виділяли небезпечний побічний продукт. Коли вчені додали в модель FruArg, клітини мікроглії почали виділяти менше оксиду азоту. Крім того, FruArg сприяв виробленню корисних для мозку антиоксидантів. У майбутньому дослідники планують з'ясувати, чи може FruArg впоратися з хворобами серця, діабету і раку.