Батькам не можна використовувати в будинку хлорку

Хлорка небезпечна для здоров'я дитини, як з'ясували вчені з Бельгії. Проживають в супер-чистих будинках діти на 20% частіше стикаються з грипом, тонзилітом і пневмонією.

Батькам не можна використовувати в будинку хлорку
Багато батьків регулярно використовують хлорку для боротьби з бактеріями і для того, щоб їх житла сяяли чистотою. Дійсно, хлорка вбиває патогенні мікроорганізми, проте це хімічна речовина робить дітей більш уразливими перед грипом, тонзилітом та іншими інфекціями, як з'ясували бельгійські дослідники.

Вони виявили прямий зв'язок між щотижневим використанням в будинку хлорних очищувачів і частотою дитячих інфекцій, особливо вражаючих дихальну систему. Вчені прийшли до висновку про те, що пасивний вплив хлорки на 20% збільшує ризик грипу протягом року. Крім того, ці засоби побутової хімії ще й на 35% підвищують ймовірність рецидиву тонзиліту у дитини.

У світлі отриманих даних, експерти закликають обмежити використання хлорки. Вчені простежили за потенційним впливом очищувачів на здоров'я більш ніж 9000 школярів віком від 6 до 12 років, що проживають в Нідерландах, Фінляндії та Барселоні. 72% домогосподарств Іспанії активно використовують хлорку, а ось у Фінляндії їх всього 7%. Всі іспанські школи очищаються за допомогою хлорки, а фінські школи ні.

Саме це і пояснювало помітну різницю в захворюваності на грип, тонзиліт і запаленням легенів між іспанськими та голландськими дітьми. Одним з можливих пояснень може служити той факт, що до складу хлорних очищувачів входять спеціальні компоненти, що викликають пошкодження поверхні легеневих клітин, що призводить до запалень і полегшує шлях дитячим інфекціям.