Як заощадити на харчуванні

Ні для кого не секрет, що витрати на продукти харчування з'їдають чималу частину бюджету. Чи можна заощадити не на шкоду здоров'ю? Звичайно, можна. Потрібно лише задуматися і трохи підкоригувати сформовані звички.

Як заощадити на харчуванні
Шкідливе - крихітними порціями

Якщо ви проаналізуєте витрати на їжу, то виявите, що значну частину бюджету з'їдають зовсім не базові продукти начебто сиру, гречки і курятини. Основна частина грошей йде на дорогу і шкідливу ковбасу, випічку, солодощі. Звичайно, повністю позбавити себе і свою сім'ю солодкого (а для чоловіка «солодке» в списку - це напевно ковбаса) було б неправильно. Зрозумійте: чим більше шкідливого ви купуєте, чим гірше з'їдається здорова їжа, тим більше доводиться викидати. Діти наїдаються солодощів і потім не хочуть супу. Чоловік відмовляється від гарніру, а потім вночі вирушає тамувати голод ковбасою. Тому нехай шкідливі продукти будуть, але їх має бути дуже мало. Це важлива частина економії.

Заморожування в запас

Влітку, коли ягоди, фрукти і зелень коштуюють сущі копійки, гріх не зробити запас на зиму. Просто купіть і заморозьте. По-перше, це заощадить вам купу грошей, якщо взимку вам захочеться малини або полуниці. По-друге, жодних консервантів, а значить, шкоди для здоров'я. Не забудьте підписати, де і що знаходиться, і також включити їжу в меню, адже за упаковками курки легко забути про шматочок літа в холодильнику.

Обіди на роботу

Ще один спосіб заощадити - це брати з собою на роботу обіди. По-перше, це велика економія. По-друге, менше спокус, адже з'їдається саме те, що взято.

Ви можете заперечити, що спільні з колегами обіди в найближчому кафе - це частина корпоративної культури. Але ж ніхто не вмовляє вас відриватися від колективу. Просто ви можете робити це не кожен день. Взята з дому куряча грудка, ранкова гречка і квашена капуста обійдуться вам в рази дешевше, ніж обід в кафе або їдальні. А якщо ви переживаєте за «можливість подихати», то одне іншому не заважає. Поки ваші колеги будуть стояти в черзі, роблячи замовлення, ви поїсте і можете піти прогулятися.

Інші поради

- Готуйте прості страви з «рідних» інгредієнтів. Вони дешеві і корисні. Не так вже й часто ми «крутимо» роли у себе на кухні. Буде більше радості від зустрічі з друзями в японському ресторані, коли з'явиться вагомий привід.

- Якщо ви дуже любите якісь дорогі продукти (ікру, бельгійське морозиво і т. д.), вам необов'язково від них відмовлятися. Просто купуйте їх рідше.

- Уникайте індивідуального фасування. Це дорожче за вартістю і часто шкідливіше (наприклад, печиво з упаковки набагато шкідливіше вагового).

- Робіть самі корисні продукти - кефір, йогурти. Справа тут не тільки в ціні, але і користь.

- Можливо, ви звикли демонструвати щедрість, купуючи торт всякий раз, коли вирушаєте до подруги. Є сенс заощадити - купити пару тістечок.

- Порівнюйте ціни. Можливо, до обох супермаркетів вам йти однакову відстань, а м'ясо в одному з них дешевше. Чому не подбати про свою вигоду!