Маленьким дітям не варто дивитися 3D-фільми

За словами фахівців з товариства Optometry Australia, діти віком до шести років після перегляду фільмів і телепередач в форматі 3D іноді відчувають головний біль, втому і нудоту. До того ж, поки невідомо, до яких наслідків призводить частий перегляд 3D-фільмів в дитинстві. У спеціальних 3D-окулярах праве око бачить одне зображення, а ліве - трохи інше. Поєднуючи ці зображення, мозок отримує тривимірну картину. Для деяких дітей цей процес надто складний і виснажливий, пише The Sydney Morning Herald.

Маленьким дітям не варто дивитися 3D-фільмиПричина може бути в існуванні якогось раніше не виявленого захворювання або у тому, що очі дитини все ще розвиваються. У будь-якому випадку, при появі вищезазначених симптомів експерти радять відвести дитину до офтальмолога. Мозок вчиться візуальному сприйняттю протягом перших десяти років життя, тому маленьким дітям краще не дивитися фільми і передачі в 3D-форматі. У віці від 7 до 13 років дитина може дивитися 3D-фільми, але не надто багато. Так, один фільм в день, швидше за все, безпечний для зору, але не слід проводити години перед 3D-телевізором.


Сьогодні багато людей довго знаходяться в приміщенні і не роблять вправи для очей, а це негативно впливає на зір. Лікарі нагадують: дітям слід користуватися планшетами, смартфонами і комп'ютерами в добре освітлених кімнатах. Крім того, потрібно робити перерву не менше ніж на п'ять хвилин через кожну годину. Також важливо, щоб діти кожен день проводили на вулиці, принаймні, дві години.