Як не нашкодити дитині школою

Вам доводилося потрапляти в безвихідну ситуацію, коли ваша дитина заявляла: «Я ненавиджу школу! Я не хочу туди йти!»? Якщо ні, ви - щасливий виняток. Більшість батьків задавалися питанням: що ж сталося за ці кілька років? Адже дитина йшла до школи з передчуттям нових знань і відкриттів, нових друзів і наставників.

Як не нашкодити дитині школою
Ми свого часу вчилися в таких же школах, і все було якщо не відмінно, то терпимо, чи не так? З тих пір мало що змінилося - школа залишається місцем, де всі повинні мислити «по лінієчці», задавати питання по темі, відповідати правильно і тільки тоді, коли на це дасть дозвіл учитель. У цій системі сучасна дитина змушена або змиритися і придушити свою індивідуальність, або на все шкільне життя отримати ярлик «хулігана» і безліч комплексів.

Сучасні діти зовсім інші - вони відчувають внутрішню свободу, мають доступ до великих обсягів інформації і живуть у зовсім іншому темпі. Для них 40 хвилин заучування параграфа з географії - це втрачений час, який, з їхньої точки зору, корисніше було б провести за переглядом відео на National Geographic. Адже матеріал з підручника втрачає свою актуальність вже на наступний день після виходу з друку.

Ми живемо в XXI столітті, суспільству потрібні люди, що критично мислять, з індивідуальним поглядом на світ і оригінальними судженнями. Питання, з якими ми стикаємося в житті, часто мають багато правильних рішень, і здатність аналізувати інформацію і переконливо висловлювати свої думки набагато більш важливі, ніж правильна відповідь. А цьому в школі не вчили ні нас, ні наших дітей.

Якою ж має бути школа сьогодні, щоб викликати живий інтерес у дітей? По-перше, вона повинна говорити з дітьми їхньою мовою і впроваджувати технології, які дозволять дітям бути конкурентними завтра. По-друге, в школі дитина повинна навчитися думати, висловлювати свою особисту думку і аналізувати, а не заучувати напам'ять цілі абзаци. По-третє, кожній дитині потрібен індивідуальний підхід, з метою розвитку його талантів і здібностей; важливо культивувати бажання вчитися і постійно розвиватися в дитині особистість.

Українським батькам доведеться попрацювати, щоб знайти навчальні заклади, що практикують такий неформальний підхід - але вони є, і дуже важливо їх всіляко підтримувати.

Якщо чергове «Не хочу в школу» змусило вас задуматися над альтернативою - наберіться сміливості віддати свою дитину в неформальний освітній проект, результати вас приємно здивують. Важко досягти бажаних змін, покладаючись у створенні якісної системи освіти тільки на державу. Батьки, як найбільш зацікавлена ​​сторона, можуть взяти на себе ініціативу, насамперед створюючи запит на якісну сучасну освіту. І робити це потрібно вже зараз, для того, щоб отримати перші результати через покоління.

Погодьтеся, наша сучасна історія могла б піти зовсім іншим шляхом, якби 20 років тому радикальні зміни почалися саме з освіти.