5 симптомів для взяття лікарняного

Навіть якщо вам доведеться згорнути гори на робочому місці, не варто робити це, якщо ви почуваєте себе недобре. Але як зрозуміти, чи дійсно потрібно брати лікарняний, або це легке нездужання, на яке можна не звертати увагу?

5 симптомів для взяття лікарняного
Симптом: нежить

Нежить може бути симптомом різних розладів, включаючи і алергію, як вважають лікарі. Варто взяти лікарняний при нежиті? Все залежить від того, як ви себе відчуваєте. Цілком можливо, що це початок застуди, і в цьому випадку розумніше буде залишитися вдома.

Симптом: кашель і біль у горлі

Біль у горлі та кашель, як правило, означають початок застуди, особливо коли супроводжуються нежитем. Гарна новина полягає в тому, що якщо ви одночасно не зіткнулися з підвищеною температурою та болем у тілі, то це, швидше за все, не грип. Однак лікарі в цьому випадку все одно рекомендують взяти лікарняний і відпочивати, щоб не заражати інфекцією колег.

Симптом: температура

Поради лікарів, що стосуються високої температури, як правило, однакові: не виходити з дому. Один з найпоширеніших симптомів грипу це якраз температура, що супроводжується болями в тілі. Якщо у вас все так і відбувається, то краще залишитися вдома.

Симптом: озноб

Озноб є результатом зміни температури тіла, цілком еквівалентним спеці. Залишайтеся удома і викликайте лікаря.

Симптом: головний біль

Дуже часто головний біль викликається стресом. Якщо ви відчуваєте біль навколо очей і щік, то це може бути синусовою інфекцією. Головний біль, який фіксується тільки на одній стороні голови, як правило, це мігрень. Лікувати подібні болі потрібно індивідуально, в залежності від кожного випадку. Приміром, викликаний стресом головний біль краще взагалі не чіпати, тому що він сам пройде через кілька годин. А ось при мігрені слід перебувати в повному спокої в темній і тихій кімнаті. Якщо головний біль відрізняється від того, до якого ви звикли і з яким зустрічалися раніше, то краще відвідайте лікаря.