Як розвивається дитина в 1 рік

Безперечно, кожна дитина особлива. Швидкості процесів, що відбуваються в його маленькому організмі, залежать від багатьох факторів, таких як спадковість, фізіологічні та психічні особливості і т. д., тим не менш, існують загальні норми, що дозволяють лікарям і мамам визначити, чи правильно малюк розвивається.

Як розвивається дитина в 1 рік
Як розвивається дитина в 1 рік: рухові навички

Педіатрами точно встановлено, що дитина до такого віку повинна вміти:

Присідати, нахилятися;
Повзати по похилій поверхні і підповзати під перешкоду;
Стояти без опори і ходити, тримаючись рукою;
Дертися на диван і сповзати назад;
З допомогою дорослого підніматися на драбинку;
Наслідувати простим рухам дорослих і однолітків.

Як розвивається дитина в 1 рік: зростання і вага

Всесвітня організація охорони здоров'я затвердила норми фізичного розвитку хлопчиків і дівчаток. Хоча показники відрізняються незначно, різниця між ними все-таки є. Отже:

Зріст (хлопчики/дівчатка) 71.0 - 80.5 см / 68.9 - 79.2 см

Вага (хлопчики/дівчатка) 7.7 - 12.0 кг / 7.0 - 11.5 кг

Окружність голови (х/д) 43.5 - 48.6 см / 42.2 - 47.6 см

Як розвивається дитина в 1 рік: пізнавальний розвиток

Що стосується пізнавального розвитку, педіатри вважають, що в рік дитина повинна вміти самостійно відкривати і закривати кришки, а також справлятися з нанизуванням колечок на стержень пірамідки. Крім того, малюк повинен легко ставити кубики один на одного і здійснювати подібні дії з звичною іграшкою (наприклад, годує її або причісує).

Наслідування дій однолітка також входять в перелік обов'язкових умінь малюка, так само як наслідування дорослим (вмикання і вимикання електроприладів, висунення ящиків, відкривання-закривання дверей).

Як розвивається дитина в 1 рік: побутові навички

Малюк вже сам п'є з чашки, їсть їжу, тягне ручки до води при вмиванні, знає назву своїх речей і може їх принести, проситься на горщик.

Як розвивається дитина в 1 рік: мова

Дитина у віці року вже може наслідувати знайомі звуки, а також відповідає на прості запитання характерними звуками або спрощеними словами. Також твій карапуз активно наслідує звукам знайомої пісеньки і зрозумілим словам.

Якщо твоя дитина все це виконує з легкістю, то можеш бути впевнена - він розвивається абсолютно нормально і найближчим часом він ще неодноразово здивує тебе!