Що не можна робити батькам, коли дитина веде себе нестерпно?

Він може кричати на тебе в магазині, може тупотіти ногами по прилавку, він навіть може влягтися посеред вулиці на знак протесту. Але ти ніколи не повинна відповідати на таку поведінку наступним.

Що не можна робити батькам, коли дитина веде себе нестерпно?
1. Воювати до переможного кінця

Якщо ти постійно диктуєш свою волю і обмежуєш самостійність дитини, а його ініціативу і пропозиції всякий раз заперечуєш або критикуєш, у дитини не залишається іншого вибору, крім як виявляти протест. Зіткнення стануть ще жорсткішими, якщо ти станеш сприймати свого сина чи дочку, як порушників, які посягають на твою владу. Силове єдиноборство з маленькою дитиною не робить тобі честі, не підвищує, а навпаки, руйнує твій авторитет.

2. Робити з дитини «слухняного ягня»

Ти не вовк, а малюк не ягня з байки Крилова. Кожна людина у віці від двох років має пройти через фазу негативізму. Так, далеко не завжди вона проходить без шкоди для батьківської психіки. Але є випадки і коли все складається не менш драматично. Так от, нехай цей випадок менш драматичного рішення проблем буде вашим. Хоча б на підставі того, що ти доросла, а значить більш досвідчена людина.

3. Піднімати руку? Ніколи і ні за що!

Загрози і шльопанці викликають протилежний ефект, а часто і травмують ще несформовану психіку дитини.

4. Не мати уявлення про те, як розвивається дитина

Читай книги, звертайся до фахівців... Неправильні виховні впливу, і передусім прагнення в що б те не стало зломити волю і «я» маленького чоловічка можуть завдати йому шкоди і негативно вплинути на його майбутнє. Ламаючи волю в ранньому дитинстві, ми ламаємо дитині долю.

5. Припиняти самовираження - злочин


Дитина виявляє власну волю по-різному. Так, хтось і ламає іграшки, і вуличних котів підбирає, і букви не бажає вчити... Але адже і ти найчастіше робиш те, що хочеш (якщо ні, нам тебе шкода). Припинення дитячих спроб виявити власну волю відбивається на формуванні характеру дитини, причому в залежності від особливостей самого малюка, його сили або слабкості, фізіологічної організації, чутливості й імпульсивності, а також інших інтелектуальних, творчих здібностей.