Чому не можна робити з дитини генія?

Батьки завжди хочуть, щоб їх діти були найрозумнішими, талановитими, різнобічними і успішними. Але вони забувають, що дитина - не робот, її фізичні можливості обмежені, а інтелектуальний розвиток має свої вікові межі.

Зараз ми розповімо вам, чому перетворення дитини на вундеркінда може бути небезпечним.

Стрес

Коли організм маленької людини працює цілодобово, то починається сильний стрес як емоційний, так і фізичний. Через перевантаження мозок працює повільніше, тому розвиток і просування у вивченні матеріалу загальмовуються. Дитина у 3-4 роки швидше за все просто зазубрює наданий їй матеріал, але не опрацьовує, тож на розвиток інтелекту це ніяк не впливає. Дитина зануриться у депресію і апатію, що зрештою може призвести до зворотного ефекту: малюк буде розвиватися повільніше за своїх однолітків.

Відсутність соціалізації

Поки одні діти гуляють на майданчику, ходять до дитячого садка і ліплять пасочки, інші вираховують формули, грають складні етюди на скрипці і грають у шахи. За природного розвитку мозок дитини повноцінно сформований до 9 років і саме у цьому віці починається якісна обробка інформації. Перескакуючи з класу до класу і переробляючи величезну кількість інформації, дитина, можливо, й буде найрозумнішою, але вона залишиться самотньою, через що буде сильно страждати, оскільки її соціальний інтелект не розвинений повною мірою через відсутність спілкування.

Відсутність мотивації

Вміння контролювати свою волю розвивається у дитини також до 9 років. Тому постійно змушуючи малюка займатися, ви тренуєте свою волю, а не його. Ця обставина згодом призведе до того, що без нагляду батьків дитина, яка подорослішала, не захоче нічого робити самостійно. Для неї усі ці заняття не матимуть ніякого сенсу.

Як підносити знання

Дитина у 3-5 років не може слухати годинні лекції. Краще наповнюйте її новими знаннями у вигляді гри або обговорення: запитуйте, що вона знає з певної теми, що думає щодо отриманої інформації. Робіть уроки не довшими за 15 хвилин. І якщо дитині абсолютно не цікаво займатися якимось видом діяльності, не ґвалтуйте її, оскільки через кілька уроків вона отримає лише негативні емоції, що додатково знизить її мотивацію. Краще спробуйте змінити напрямок — можливо, ваш малюк зацікавиться чимось іншим.

НашаМама