Ці ознаки говорять про те, що ваша дитина є вундеркіндом

Дитину-вундеркінда можна виявити за кількома ознаками.

Кожному з батьків хотілося б вірити, що його дитина особлива і унікальна. Безумовно, так воно і є, але лише небагатьом дітям судилося стати видатними дорослими. Як зрозуміти, що ваша дитина не просто розумна і кмітлива, а належить до ліги Альберта Ейнштейна, Вольфганга Амадея Моцарта або Марії Склодовської-Кюрі? Розбираємося у цьому питанні разом.

Вони полюбляють читати

Діти-вундеркінди, зазвичай, є завзятими книголюбами. Вони вчаться читати швидко і набагато раніше, ніж однолітки, полюбляють вивчати більш складні художні твори і роблять це з великим задоволенням. При цьому список їх інтересів не обмежується шкільною програмою — їх може зацікавити будь-яка нова книга, яка потрапить у їх поле зору.

Вундеркінди — натури, які дуже захоплюються чимось

Обдаровані діти реагують на життя з більшою емоційністю, ніж звичайні. Вони, зазвичай, дуже захоплені областю, яка їх цікавить, і мають здатність зберігати цю захопленість протягом тривалого часу. Іноді їх поведінка може навіть здатися обсесивно-компульсивною, настільки глибоко і надовго вони занурюються у досліджуваний матеріал.

Вони полюбляють вчитися і освоюють матеріал дуже швидко

Вундеркінди можуть дуже сильно прагнути до поглинання знань — у них наявні цікавість і пристрасть до навчання, які не зникають. Такі діти ставлять багато питань, причому часто таких, на які батьки насилу знаходять відповіді. Іноді це може розцінюватися негативно, тому що тяга до знань може проявлятися як у постійних "чому", так і у сміливих експериментах, які закінчуються, наприклад, потопом у квартирі.

Вони відрізняються глибиною сприйняття

Обдаровані діти бачать світ по-іншому. У них незвичайний погляд на життя і вони раніше, ніж звичайні діти, починають усвідомлювати те, що відбувається навколо них. Вони можуть передбачати розвиток подій, розпізнавати закономірності і мають здібність до абстрактного мислення. Обдаровані діти, зазвичай, демонструють не лише почуття гумору, але й почуття справедливості та потребу у правосудді, що народжуються з почуття співчуття до інших.

Вони цікавляться навколишнім світом

Розумні діти цікавляться навколишнім світом, але справжні генії постійно прагнуть дізнатися найдрібніші деталі того, як усе влаштоване — від розпитувань про особливості харчування кожного ссавця до наполегливого бажання дізнатися, як саме працює побутова техніка. Важливо заохочувати прагнення дитини — давати їй тематичну літературу, віддавати у гуртки за інтересами і докладно відповідати на питання (навіть якщо їх кількість починає вас дратувати).

Вони володіють неймовірною пам'яттю

Обдаровані діти здатні запам'ятовувати велику кількість інформації і на більш тривалий період часу. Вони дуже уважні і фіксують мову тіла, інтонації голосу та інші деталі, які не помічає більшість дітей.

У них багате мовлення і складний розумовий процес

Обдаровані діти взагалі часто починають говорити рано, але ще дивніше те, у якому віці вони отримують здатність вести складні і філософські бесіди. У результаті вони прагнуть спілкуватися зі старшими дітьми і дорослими, тому що шукають собі рівних за інтелектом співрозмовників.

Вони не полюбляють повторювати те, що вже знають

Обдаровані діти постійно жадають нових знань і схильні вчитися через дослідження й практику — їм не подобається повторювати те, що вони вже зрозуміли. Вони не полюбляють заучування, вважаючи за краще зрозуміти зміст й одразу перейти до наступного кроку.