Чим частіше ви обіймаєте дітей, тим розумнішими вони виростуть: вчені

Чи помічали ви, що маленькі діти обожнюють обніматися? Як часто ви відповідаєте на прохання дитини обійняти?

Може, забігавшись за роботою, ви забуваєте приділити час своєму малюкові? Вчені говорять, що діти повинні якомога більше проводити часу в обіймах батьків. Виявляється, це може зробити їх розумнішими.

Психологами давно встановлено, що обійми неймовірно корисні для людини, як великої, так і маленької - вони впливають на загальний стан і навіть допомагають бути більш щасливим. Згідно з останніми дослідженнями, в період активного росту і розвитку малюка, обійми для нього настільки ж важливі, як їжа або безпечний будинок. Адже тактильний контакт впливає на розвиток мозку.

У дослідженні, яке проводили на базі національної дитячої лікарні в штаті Огайо (США), взяли участь 125 малюків. Діти були як вчасно народжені, так і не доношені. Дослідники вивчали реакцію новонароджених на обійми.

Виявилося, що доношені діти активніше реагували на тактильний контакт, ніж недоношені малюки. Вразило вчених те, що під час того, як малюків гладили, у них починав інтенсивно працювати мозок. За словами вчених, тактильний контакт благотворно впливає на розвиток мозку.

Крім того обійми стимулюють роботу тих частин мозку, які відповідають за емоції і прийняття рішення. Також вони дають дитині відчуття безпеки, що в подальшому підвищує пізнавальну діяльність малюка. Діти, яких часто обіймали, краще засвоюють знання, не бояться вчитися і володіють більш високою самооцінкою, у порівнянні з тими, хто був обділений маминими і татовими руками.