Як піклування та турбота матері впливає на мозок дитини

Вчені з Нью-Йоркського університету вивчали вплив материнської турботи на розвиток дитини. Однозначно, материнський догляд за дитиною підвищує її розумові здібності.

Вчені довели, що присутність матері сприяє позитивному впливу на нейрони в мозку дитини.

Вчені проводили досліди на лабораторних гризунах. Вони проаналізували близько сотні годин спостережень за новонародженими щурятами і їх матерями.

Як піклування та турбота матері впливає на мозок дитини

Сканування мозку показало, що у щурят, які були оточені материнською турботою, швидше росли нові нервові клітини і поліпшувалася комунікабельність. А от коли матерів не було поруч, мозок дитинчат демонстрував більш безладну активність. Дослідження показує, як материнська сенсорна стимуляція у ссавців сприяє формуванню мозку немовляти. З її допомогою можна визначити роль виховання у здоровому розвитку мозку і краще зрозуміти, що означає бути гарною матір'ю.

Вчені провели дослідження в ході якого також вивчали зв'язок матері і немовляти. У ньому взяли участь 30 матерів з новонародженими малюками. Матері першої групи повинні були час від часу припиняти спілкування з дитиною на пару хвилин, протягом яких вона просто дивилася на дитину, не торкаючись до неї і не висловлюючи емоцій.

У другій групі жінки спілкувалися зі своїми новонародженими як завжди. Декілька разів на день у всіх малюків вимірювали рівень гормону стресу. З'ясувалося, що у дітей, з якими тимчасово припиняли спілкування, рівень цього гормону різко виріс, в той час як у другій групі він майже не змінився.